Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów

Opis alternatywny

10.10.2006 r.

Cutty Sark 2003Jury pod przewodnictwem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka wyłoniło laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "The Cutty Sark Tall Ships Races Gdynia 2003". W regulaminowym terminie napłynęło 1400 prac zarówno z Gdyni, całego Trójmiasta oraz z wielu miast Polski /Warszawy, Krakowa, Poznania, Olsztyna, Bydgoszczy, Zielonej Góry/, a nawet z Niemiec. Do ścisłego finału zakwalifikowano 103 zdjęcia. Uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż prac, które zakwalifikowały się do finału, odbędzie się w dniu 10 lutego br. o godzinie 17:00 w Galerii Ratusz. Zdjęcia zwycięzców opublikowane zostaną w magazynie fotograficznym Foto oraz na stronie internetowej miasta www.gdynia.pl.

Gdynia jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla Fotografów Amatorów "The Cutty Sark Tall Ships Race Gdynia 2003". Jego celem jest prezentacja prac fotografów amatorów, którzy byli obecni w Gdyni podczas regat; a także przedstawienie i popularyzacja samej idei imprezy żeglarskiej.

Najczęstszą pamiątką uczestnictwa w tym niebywałym wydarzeniu są zdjęcia wykonane przez obserwatorów regatowych zmagań. To zainspirowało władze samorządowe Gdyni do ogłoszenia Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla Fotografów Amatorów poświęconego temu wielkiemu zlotowi żaglowców.

Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografów amatorów, czyli osoby nie zajmujące się fotografią w sposób profesjonalny, zawodowy, którzy byli obecni w naszym mieście podczas trwania wielkich regat Cutty Sark. Jego celem jest prezentacja debiutanckich (nigdzie dotąd nie publikowanych) dokonań autorów zdjęć, a także przedstawienie i popularyzacja idei imprezy żeglarskiej. Tematyka zdjęć jest dowolna, jednakże prace muszą zawierać w sobie elementy pozwalające na ich powiązanie z regatami.

Jury konkursu, które obradować będzie pod przewodnictwem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, czeka na prace do 30 grudnia 2003 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi w drugiej połowie styczna 2004 roku.

Jest o co walczyć - organizator przewidział bardzo atrakcyjne nagrody. Autorzy najlepszych zdjęć mogą liczyć na wernisaż w Galerii Ratusz. Dodatkowo, zdobywca I miejsca otrzyma cyfrowy aparat fotograficzny, II miejsca - wycieczkę promem do Karlskrony (dla dwóch osób), natomiast za zajęcie III miejsca - kompaktowy aparat fotograficzny. Fundatorami nagród rzeczowych jest: firma Allcon, Stenia Line oraz dim lab Laserowe Centrum Fotografii.
Rozdanie nagród i wernisaż najlepszych prac połączone będą z uroczystymi obchodami rocznicy nadania Gdyni praw miejskich, które przypadają w dniu 10 lutego.

Dodatkowe informacje uzyskać można w Biurze Prezydenta Miasta Gdyni, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 (pokój 114 - I piętro Urzędu Miasta Gdyni, tel. 668-83-85 do 87).
patronat prasowy