Co nowego

PPNT - rok w budowie

Powierzchnia całkowita parkowych budynków w 2012 roku wyniesie w sumie 76 347,41 m2, czyli blisko o 1/5 więcej niż powierzchnia paryskiego Luwru

Rok temu rozpoczęła się budowa nowej części Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego  w Gdyni - polskiej Doliny Krzemowej. 8 października 2010 roku kamień węgielny (krzemień pasiasty) wmurowali prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Michał Guć i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Honorowy Obywatel Gdyni - Jerzy Buzek.

Uroczystość wręczenia Jerzemu Buzkowi Honorowego Obywatelstwa Gdyni i wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę PPNT, fot.: Dorota NelkePowierzchnia całkowita parkowych budynków w 2012 roku wyniesie w sumie 76 347,41 m2; czyli blisko o 1/5 więcej niż powierzchnia paryskiego Luwru. Dotychczas na budowie PPNT wykorzystano tyle stali, ile przy budowie połowy wieży Eiffla.

Zainteresowanie firm ulokowaniem w PPNT swojego biznesu jest ogromne. Od czerwca tego roku, od kiedy ogłoszono rekrutację do nowej części Parku, zgłaszają się pomysłodawcy  wielu nowych, a niekiedy i rewolucyjnych rozwiązań jak np. NeurON spółki ARound, wynalazek do sterowania urządzeniami elektronicznymi za pomocą myśli, emocji lub mimiki. Jeżeli dzisiaj przyjęto by do realizacji wszystkie zgłoszone projekty, powierzchnia w nowym Parku byłaby zajęta w całości. Dla miasta i regionu to bardzo dobre prognozy - Gdynia oferuje przedsiębiorcom doskonałe warunki do rozwoju, ale także dla rozwoju innowacji społecznych i designu. PPNT udowadnia, że design to nie tylko luksusowe produkty, zaprojektowane przez znanych projektantów, ale także to długofalowe myślenie projektowe, kreujące innowacyjność oraz nowoczesne i ergonomiczne produkty.

W nowym PPNT będzie mogło pracować ok. 300 firm.  Także Centrum Nauki EXPERYMENT będzie miało nową siedzibę i powierzchnię ok. 3500 m. kw.

Obecne moduły PPNT:

Powierzchnia całkowita parkowych budynków w 2012 roku wyniesie w sumie 76 347,41 m2, czyli blisko o 1/5 więcej niż powierzchnia paryskiego LuwruICT

Inżynieria, automatyka, robotyka

Biotechnologia

Innowacje społeczne

Design

Ochrona środowiska

Multimedia

Jak przystąpić do PPNT można dowiedzieć się na stronie: www.ppnt.gdynia.pl

wizualizacja rozbudowy PPNT - projekt AEC Krymow & rogoyska Architekci

AEC Krymow & Rogoyska Architekci
 źródło: Gdyńskie Centrum Innowacji

  • ikonaOpublikowano: 10.10.2011 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze