W nocy z 20 na 21 września nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ul. Podjazd W nocy z 20 na 21 września nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ul. Podjazd
Nagroda im. Andrzeja Zawady

Nagroda im. Andrzeja Zawady

Prezydent Gdyni spełnia marzenia podróżników! Trzeba być młodym globtroterem, mieć marzenia i wygrać w konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Zawady, który odbywa się w Gdyni w trakcie Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, żeglarzy i alpinistów oraz finału konkursu Kolosy. 

Nagroda przyznawana jest od 2002 r. Ma ona umożliwić młodym podróżnikom spełnienie ambitnych podróżniczo-eksploracyjnych celów. Nagroda, to oprócz dyplomu, ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni grant podróżniczy w wysokości 10 000 zł - na zorganizowanie wyprawy! Laureata, który nie ukończył jeszcze 27 lat wybiera Kapituła spośród zaproszonych do Gdyni podróżników, alpinistów, żeglarzy i grotołazów. Liczy się dotychczasowy dorobek oraz oryginalność i jakość projektu, na który laureat zobowiązuje się  przeznaczyć grant. Dopuszcza się możliwość zgłoszenie grupowego w przypadku gdy średnia wieku nie przekracza 27 lat. Wybrani kandydaci są proszeni o wygłoszenie podczas Spotkań ilustrowanej prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.