Konkurs wiedzy o Gdyni

Konkurs wiedzy o Gdyni r. szk. 2017/2018

Przygotowania do tegorocznej edycji Konkursu wiedzy o Gdyni nabrały już rumieńców.
Komitet merytoryczny pracuje nad zestawami pytań, napływają też pierwsze propozycje nagród dla uczestników zmagań konkursowych.

W tym roku do grona sponsorów nagród dołączył gdyński Port, który świętuje swoje 95-lecie.


Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie zachęcamy uczniów gdyńskich szkół do udziału w konkursach o tematyce gdyńskiej. Projekt ,,Gdynia, moje miasto - okno na świat” odwołuje się do różnych zainteresowań, talentów i aktywności, ale wszystkie łączy Gdynia jako punkt wyjścia.Harmonogram działań w Międzyszkolnym Projekcie Edukacyjnym ,,Gdynia, moje miasto - okno na świat” z okazji  92. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich
                                                                                                            

Konkurs Termin zgłoszeń Zgłoszenia przyjmuje Termin konkursu
1. konkurs poezji śpiewanej i recytacji (utwory o Gdyni i morzu, szanty) do 16 grudnia 2017 r. CKZiU Nr 1 w Gdyni bibliotekackziu1@gmail.com przesłuchania -  styczeń 2018 r.  
w  CKZiU nr 1 w Gdyni
2. mowa na cześć Gdyni (laudacja na cześć Gdyni Jubilatki) do 19 stycznia 2018 r. V LO
joannasamaszko@gmail.com
przesłuchania  w V LO (luty 2018r.)
3. konkurs wiedzy o Gdyni (historia, topografia, architektura, kultura, Gdynia w filmach, przyroda Gdyni) do 20. listopada 2017 r. Biuro Rady Miasta m.anuszek@gdynia.pl pierwszy etap – 30.11.2016 w szkołach macierzystych; drugi etap 26 luty 2018 r.; finał w połowie marca 2018 r.
4. gra miejska do 30 listopada 2017 r. VI LO
bibliotekavilo@tlen.pl
Gra odbędzie się w lutym 2018 r.

 
 


 
 Do udziału konkursach zapraszamy uczniów począwszy od klasy IV Szkoły Podstawowej, poprzez gimnazjalistów do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Mamy nadzieję, że po tym, jak udały się w poprzednie edycje konkursów i wywołały dużo dobrych emocji, w tym roku komplet gdyńskich szkół zamelduje się na linii startu. Jest to bowiem dobra okazja, by w gdyńskim stylu, z uśmiechem i atrakcyjnymi nagrodami  rozwijać zainteresowania młodego pokolenia naszym miastem.