Konkurs wiedzy o Gdyni

Gala zakończeniowa projektu edukacyjnego „Gdynia moje miasto-okno na świat”

laureaci konkursu wiedzy o Gdyni

11 kwietnia zakończyliśmy tegoroczną edycję Konkursu wiedzy o Gdyni oraz konkursów realizowanych w ramach projektu edulacyjnego „Gdynia moje miasto-okno na świat”. Projekt realizowany jest przez zespoły humanistyczne i biblioteki Liceów Ogólnokształcących: V i VI oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, konkurs wiedzy o Gdyni został reaktywiwany przez wiceprzewodniczacego Zygmunta Zmudę Trzebiatowskiego.

W gościnnych progach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni odbyła się  uroczystość podsumowującą XIII edycję międzyszkolnych obchodów 92 – rocznicy nadania Gdyni praw miejskich.
Międzyszkolny projekt edukacyjny związany z 92 rocznicą nadania Praw Miejskich Gdyni obejmował pięć kategorii konkursowych:

  • wiedzę o Gdyni
  • recytację i poezję śpiewaną
  • grę miejską
  • wygłaszanie mowy na cześć Gdyni – laudacje
Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursów każdej z wymienionych kategorii oraz ich opiekunom – nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do konkursów.
Ogromne podziękowania należą się naszym jurorom za ich zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu na pracę w komisjach konkursowych.

Ta uroczystośc to święto laureatów konkursów i ich nauczycieli. Nagrody odebrali:

W konkursie  recytatorskim:
gimnazjaliści
I miejsce: Konrad Wojtowicz – d. Gimnazjum nr 24
II miejsce: Daria Kolińska – d. Gimnazjum  nr 28
III miejsce: Marta Roszak – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4
 
uczniowie szkół  ponadgimnazjalnych:
 
I miejsce: Natalia Palicka – XII LO w Gdyni
II miejsce: Agnieszka Mąkinia  – VI LO
III miejsce: Mateusz Kupniewski – VI LO
 
 
W konkursie poezji  śpiewanej 
uczniowie klas gimnazjalnych:
 
I miejsce: Julia Kazana i Mikołaj Kotarski – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4
II miejsce: Bernadetta Czekaj – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4
III miejsce: Aleksandra Junak i Bartłomiej Szpura – Gimnazjum  Katolickie
wyróżnienie I: Marta Roszak – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4
 
 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce: Aleksandra Lewko – VI LO
II miejsce: trio: Julia Jezierska, Łucja Lessner i Radosław Milewski - VI LO
III miejsce: Klaudia Kamińska - V LO

Nagrodę specjalną w kategorii poezja śpiewana otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.
Kacper Maksymiuk, Adrian Gajzler, Michał Kubicki, Miłosz Skobodziński, Michał Żylow  i Marek Nagórka.
 
konkurs wiedzy o Gdyni:
Szkoły podstawowe
I miejsce: Kacper  Pawlicki   Szkoła Podstawowa nr 39
II miejsce: Filc Aleksandra - Szkoła Podstawowa nr 40
III miejsce: Słówko Robert - Szkoła Podstawowa nr 47 i Jakub Matwiejczyk - Szkoła Podstawowa nr 26
 
Gimnazjaliści
I miejsce: Borek Zbigniew - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3
II miejsce: Czernek Aleksander – XVII Liceum Ogólnokształcące
III miejsce: Chołka Wiktoria - Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 2
 
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Sarapuk Kamil - I Akademickie Liceum Ogólnokształcące
II miejsce: Lasoń Mariusz - IX Liceum Ogólnokształcące
III miejsce: Szoja Martyna - III Liceum Ogólnokształcące  
 
W konkursie oratorskim :
uczniowie klas gimnazjalnych:
I miejsce: Mateusz Okulski – klasy gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 43
II miejsce: Juliusz Stecewicz – d. Gimnazjum  nr 24
III miejsce: Mateusz Wrzos – klasy gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 17
 
uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce: Kamil Romanowski – X LO
II miejsce: Maciej Kurkowski – III LO
III miejsce: Oliwia Jaszczur-Nowicka – X LO
wyróżnienie I: Dagmara Marciniak – IX LO
                II: Małgorzata Oleksiuk – II LO
               III: Karol Szwęch – II LO


 
gra miejska: 
I miejsce zespół uczniów z d.Gimnazjum nr 28:
Jakub Sadłowski, Jakub Karbowiak, Paulina Horodelska, Natalia Synak, Kinga Słomkowska
II miejsce: uczniowie z Gimnazjum Katolickiego
Kacper Bober, Wojciech Ciunel, Dominika Horodecka, Dominik Sarnak, Jakub Sordyl
 
III miejsce: d. Gimnazjum  nr 24
Karolina Skalska, Szymon Skalski, Tomasz Żarnowski, Piotr Stróżyk, Martyna Zawadzka

uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce: Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomiczny
Wiktor Bober, Mikołaj Drożdż, Paweł Chudzicki, Mariusz Albrychowicz, Jan Marczyński
II miejsce: V LO
Julia Smoczyńska, Weronika Meller, Weronika Trybułowska
III miejsce: VI LO
Weronika Wysocka, Kuba Bień, Igor Gibaszek, Szymon Koruba, Mikołaj Witoński

wyróżnienia dla szkół :
IX LO:
Karolina Pastwa, Weronika Kościów, Patrycja Tybus, Mateusz Czarny, Mateusz Trzebiatowski
 
CKZiU nr 1:
Kacper Langowski, Piotr Olszewski, Michał Gorzula, Sebastian Mrozek, Krzysztof Stelmach


Dziękujemy sponsorom nagród
- Wyższej Szkole Bankowej - fotorelacja, catering podczas finału, nagrody dla finalistów
- Zarządowi Morskiego Portu Gdynia SA - nagrody dla finalistów, upominki dla uczestników półfinału i finału
- Spółce akcyjnej Invest Komfort - nagrody dla laureatów - aparaty FujiFilm Instax 9  z wkładami, vouchery podarunkowe, powerbanki
- Towarzystwu Miłośników Gdyni
- lodziarni Miło Mi
- centrum U7
- Akademii Marynarki Wojennej
- Muzeum Miasta Gdyni
- Muzeum Emigracji
- gdyńskiemu kinu Helios
- CN Experyment
- firmie Trefl S.A.

Organizatorzy dziękują również Radzie Dzielnicy Grabówek oraz Radzie Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i pobrania fotorelacji.
  • prowadzący galę
  • fot. M. Rakowski
  • gala
  • gala
  • fot. M. Rakowski
  • fot. M. Rakowski
  • gala
  • fot. M. Rakowski
  • gala
  • gala
  • gala
  • laureaci Konkursu wiedzy o Gdyni
  • laureaci
  • gala
  • laureaci
  • laureaci
  • laureaci
  • laureaci
  • laureaci
  • laureaci
  • laureaci
  • gala
  • gala