Konkurs "Gdynia w kwiatach"

Gdynia w kwiatach - 2015

7 września 2015 r. rozstrzygnięty został konkurs „Gdynia w kwiatach 2015". Była to dwudziesta pierwsza edycja. W rywalizacji mogli wziąć udział wszyscy gdynianie, którzy kwiatami w oknach, na balkonach, loggiach, tarasach, dachach, w ogrodach i na rabatach - dodają uroku naszemu miastu. Wręczenie nagród nastąpiło 26 września 2015 r.  podczas imprezy plenerowej "Dary Ziemi".



W tym roku zgłoszenia nadesłało 61 uczestników. Jury pod przewodnictwem Hanny Niedźwieckiej-Pasternak przyznało: trzy nagrody główne i dziewięć wyróżnień w kategorii domów wielorodzinnych, jednorodzinnych oraz wspólnot, instytucji i firm oraz cztery nagrody specjalne.


Oto laureaci konkursu:

Kategoria budynków wielorodzinnych:
Nagroda główna (1170 zł netto):
Krystyna Katka ze Śródmieścia;

W kategorii budynków wielorodzinnych w konkursie Gdynia w Kwiatachnagrodę główną otrzymała Krystyna Katka ze Śródmieścia

Wyróżnienia (306 zł netto):
1. Elżbieta Kasznia z Babich Dołów;
2. Irena Marcinkowska z Karwin;
3. Elżbieta Janaszek z Dąbrowy.


Kategoria budynków jednorodzinnych:
Nagroda główna (1170 zł netto): Lidia Szymańska z Chwarzna;

W kategorii budynków jednorodzinnych w konkursie Gdynia w Kwiatach nagroda główna przypadła Lidii Szymańskiej z Chwarzna

Wyróżnienia (306 zł netto):
1. Halina Borowska ze Wzgórza Świętego Maksymiliana;
2. Gertruda Żemajtys z Pustek Cisowskich;
3. Danuta Krajeńska z Orłowa.

Kategoria instytucji, firm i wspólnot:
Nagroda główna (1170 zł netto): Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Świętojańskiej 139 blok III;


W kategorii instytucji, firm i wspólnot w konkursie Gdynia w Kwiatachnagroda główna przypadła Wspólnocie Mieszkaniowej przy ul. Świętojańskiej 139 blok III

Wyróżnienia (306 zł netto):
1. Przedszkole nr 6 przy ul. Chwaszczyńskiej 28 z Gdyni-Karwin;
2. Krystyna Łoboda z Witomina;
3. Helena Perlicka z Działek Leśnych.


Nagrody specjalne:
Wacław Surdel ze Śródmieścia, Gabriela i Cezary Kobzdaj z Dąbrowy, Irena Rydel ze Śródmieścia, Teresa Kościelska z Kamiennej Góry.

Wyróżnienie na stronie internetowej:

Halina Drąg z Witomina, Jolanta Giers z Chwarzna, Alfred Bendykowski z Działek Leśnych, Ludmiła Wilczyńska ze Wzgórza Św. Maksymiliana, Joanna Kurowska z Chyloni, Anna Skwarek z Wielkiego Kacka, Grażyna Kędzierska z Wiczlina, Halina Warszawska z Działek Leśnych, Stowarzyszenie Alter Ego Schronisko dla Bezdomnych Osób i Rodzin przy ul. Leszczyki 153 z Grabówka, Przedszkole nr 48 „Morska Przygoda" przy ul. Unruga 86 z Gdyni Obłuża, Wacław Markowski z Małego Kacka.


Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach  Jolanta Giers z Chwarzna Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Alfreda Bendykowskiego z Działek Leśnych

Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Ludmiły Wilczyńskiej ze Wzgórza Św. Maksymiliana Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Grażyny Kędzierskiej z Wiczlina

Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Joanny Kurowskiej z Chyloni

Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Haliny Drąg z Witomina Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Anny Skwarek z Wielkiego Kacka

Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Haliny Warszawskiej z Działek Leśnych Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Przedszkola nr 48 „Morska Przygoda” przy ul. Unruga 86 z Gdyni Obłuża

Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Stowarzyszenia Alter Ego - Schronisko dla Bezdomnych Osób i Rodzin przy ul. Leszczyki 153 z Grabówka Wyróżnienie na stronie internetowej w konkursie Gdynia w Kwiatach dla Wacława Markowskiego z Małego Kacka

Przyznane zostały także nagrody dodatkowe dla uczestników konkursu z dzielnic Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana i Działki Leśne.

I tak: Komisja konkursowa Rady Dzielnicy Działki Leśne w składzie: Gabriela Pieńkowska i Maria Napp, postanowiła przyznać:
I miejsce - nagroda w wysokości 500 zł (brutto) - Halina Warszawska;
II miejsce - nagroda w wysokości 300 zł (brutto) - Alfred Bendykowski;
III miejsce - nagroda w wysokości 200 zł (brutto) - Helena Perlicka.
Komisja konkursowa Rady Dzielnicy Śródmieście w składzie: Barbara Zmarzlik, Paweł Grabowski, Jarosław Jarocki, postanowiła przyznać:
Nagrody w kategorii:

I. Podwórka kamienic, bloków (jako całość)
2 nagrody po 500 zł (brutto) otrzymują:
1. Krystyna Katka,
2. Irena Rydel

2 wyróżnienia po 250 zł (brutto) otrzymują:

1. Wspólnota Mieszkaniowa Celina Sawicka
2. Urszula Pronobis

II. Posesje indywidualne (należące do osób prywatnych, instytucji)
Nagród w tej kategorii nie przyznano z powodu braku zgłoszeń.


III. Piękny i zadbany balkon

2 nagrody po 500 zł (brutto)
1. Barbara Mazurek
2. Krystyna Królikowska

2 wyróżnienia po 250 zł (brutto)
1. Irena Kaźmierczak
2. Cecylia Węgorek

Komisja konkursowa Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w składzie: Kazimiera Zaremba, Helena Pasierbska i Marek Kowalski, postanowiła przyznać:
Nagrodę główną w wysokości 600 zł (brutto) - Katarzyna Kohnke

Wyróżnienia w wysokości 400 zł (brutto):
1. Halina Borowska
2. Ludmiła Wilczyńska

Wyróżnienie w wysokości 300 zł (brutto):
1. Jolanta Krygielska
2. Małgorzata Surdel-Nowak