Aktualności

Wakacje z architekturą 2014

Duże zainteresowanie mieszkańców i turystów zeszłorocznym sobotnim zwiedzaniem śródmieścia Gdyni sprawia, że w tym roku również zapraszamy na spacery w ramach akcji „Wakacje z architekturą”. W każdą sobotę wakacji o godz. 12.00 w Gdynia InfoBox, będzie na Państwa czekał przewodnik turystyczny. Zapraszamy serdecznie!

wakacje z architekturą - plakatPrzed rozpoczęciem zwiedzania w Gdynia InfoBox odbędzie się krótka prelekcja na temat historii i architektury Gdyni. Następnie uczestnicy przejdą trasą po Śródmieściu, która została ułożona w taki sposób, aby można było zapoznać się z reliktami wiejskiej architektury, willową i pensjonatową zabudową dawnego letniska oraz najciekawszymi przykładami architektury modernistycznej Gdyni.

"Wakacje z architekturą" to przygotowana przez Urząd Miasta Gdyni oferta dla osób, które chcą zwiedzić i poznać historyczne śródmieście Gdyni, oprowadzani przez kompetentnego przewodnika z Koła Przewodników przy Oddziale Morskim PTTK w Gdyni, specjalizującego się w architekturze Gdyni.

W pierwszym spacerze, który odbył się 5 lipca, udział wzięło prawie 50 osób, z czego aż 2/3 stanowili mieszkańcy. W takcie zwiedzania można było dowiedzieć się ciekawych informacji m.in. o najstarszej zabudowie zachowanej na terenie Śródmieścia, rozpoznawalnych już modernistycznych kamienicach i budynkach użyteczności publicznej oraz również o znakomitej powojennej architekturze, jak budynek YMCA przy ul. Żeromskiego czy Zespół Dworca Kolejowego w Gdyni.

Na kolejne spacery zapraszamy w każdą sobotę aż do 13 września 2014 r. Starujemy o godzinie 12.00 w Gdynia InfoBox. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Mapa z orientacyjną trasą spaceru:

Mapa z orientacyjną trasą spaceru

	Wakacje z architekturą 2014, fot. Magda Zmorzyńska

Wakacje z architekturą 2014, fot. Magda Zmorzyńska

Wakacje z architekturą 2014, fot. Magda Zmorzyńska