2011

Program

PROGRAMY DO POBRANIA

Piątek 11 marca

Sobota 12 marca

Niedziela 13 marca

Program małego fotoplastykonu

Program seminarium Podróże Trzeciego Wieku


Piątek, 11 marca 2011 r.


11.00-14.35 BLOK I

Otwarcie XIII Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Pod dachem wietnamskich mnichów zen
Joanna Różycka

Dwa pluszaki i w drogę!
Maciej Mężyński

Magister Kowalski
Tomasz Kowalski
Tomasz Kowalski


„Islandia jest kobietą”
Piotr Mitko

Pasja odkrywcy, czyli co sądzą Majowie o roku 2012
Jan Gać - gość specjalny Kolosów

14.05-14.35 PRZERWA

14.35-18.00 BLOK II

Suerte gringos na Panamericanie
Rafał Benedyczak

Rok na Madagaskarze
Dominik Włoch
Dominik Włoch

Tryptyk islandzki
Grzegorz Gontarz, Szymon Gontarz, Piotr Zaśko
Gontarz

Royalisci.pl - do Indii po motocykl i przygodę
Grzegorz Kusiorski

Pamir rowerem
Grzegorz Szyszkowski

Granicami bez granic: quadem dookoła Polski
Artur Labudda
Labudda

18.00-18.30 PRZERWA

18.30-23.15 BLOK III

Long Walk Plus Expedition
Filip Drożdż, Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski

Pijani Bogiem, czyli reporterskie odkłamywanie Azji
Max Cegielski - gość specjalny Kolosów

Pustelnik w Koronie Himalajów
Piotr Pustelnik - gość specjalny Kolosów

Goniąc horyzont: gringo na rowerze
Piotr Baska

Welocypedem przez Afrykę
Maciej Czapliński, Ryszard Karkosz, Mariusz Mitrowski

Afryka na dwóch kółkach: dni trudne, ważne i inspirujące
Łukasz Nitwiński

Rowerem i kajakiem przez Patagonię
Andrzej Ziółkowski


Sobota, 12 marca 2011 r.



10.00-13.15 BLOK IV

Wielka podróż małej „Trynidad”
Filip Sułkowski

Boliwia: Rio Altamachi 2010 i Rio Tuchi 2009
Maciej Tarasin

Dezetą dookoła Rugii i na Bornholm
Michał Jósewicz
Dezeta


Jamuna i Ganges po polsku
Jarosław Frąckiewicz, Celina Mróz

Przejścia w Przejściu. „Solanusem” przez NWP
Monika Witkowska

Czarny Diament, czyli droga na Księżyc (z okładem)
kpt. Jerzy Radomski
Radomski

13.15-13.45 PRZERWA

13.45-16.00 BLOK V

Lemury i baobaby, czyli Madagaskar po ślubie
Magdalena i Paweł Opaska

Toroła Jamał, czyli o koczowaniu w tundrze
Magdalena Skopek (Mjagnie Akatteto)

Smokiem przez Andy
Magdalena i Michał Mochoń

Mount Kinyeti – Sudan z góry
Szymon Kowalczyk

16.00-16.30 PRZERWA

16.30-19.00 BLOK VI

Rowerowa „Kropla świata”
Sylwester Czerwiński

Boliwia: Trzeci Świat odrzuca kapitalizm
Anna Gunkowska

Krańcowy off-road. Campus Australia Expedition 2010
Michał Rej

Tropikalne jaskinie doliny Baliem i wyspy Celebes
Grzegorz Kuśpiel

19.00-19.20 PRZERWA

19.20-21.40 BLOK VII

Śnieżna Pantera
Ola Dzik
KOLOSY Ola Dzik


Riders on the Storm: podwodny trawers na irlandzkiej nizinie
Artur Kozłowski

Afganistan w starym stylu
Bartek Tofel

Picos de Europa, czyli szukanie dziury w całym
Marek Jędrzejczak


Niedziela, 13 marca 2011 r.



10.00-12.40 BLOK VIII FOTOPLASTYKON

Szerpowie piekieł
Zygmunt Leśniak

Serce w plecaku
Karina i Marcin Stencel

W poszukiwaniu kadru idealnego
Wojtek Wójcik

Haiti: jedna wyspa, dwa światy
Michał Witkiewicz

India Go. Fotoopowieść o Azji
Dorota i Iwona Szelezińskie

Afryka Nowaka
Piotr Strzeżysz, Piotr Sudoł
KOLOSY Afryka Nowaka


12.40-13.10 PRZERWA

13.10-15.45 BLOK IX FOTOPLASTYKON

Nowa Gwinea: Sepik - kraina ludzi-krokodyli
Przemysław Domański

Na bocznych ścieżkach Myanmaru
Iwona, Michał i Maciek Guć

Wyrachowane szaleństwo, czyli pasja rekordzisty
Jerzy Adamuszek - gość specjalny

Apoteoza męstwa – zima w Karakorum
Simone Moro - gość specjalny Kolosów 


15.45-16.00 PRZERWA

16.00
CEREMONIA WRĘCZENIA KOLOSOW, NAGRODY IM. ANDRZEJA ZAWADY I NAGRODY DZIENNIKARZY

Prowadzenie: Hanna Wilczyńska-Toczko i Jerzy Boj.

17.20
Koncert AINU

18.00
Miej odwagę! - memoriał im. Piotra Morawskiego
Finał nagrody organizowanej przez Olgę Morawską i Alpinus Expedition Team.

„Sam nie wiem gdzie"
Marek Klonowski

„Ekspedycja Wisła”
Marek Kamiński – gość specjalny Kolosów

20.15
Ogłoszenie laureatów Nagród Publiczności
Losowanie nagród rzeczowych dla osób biorących udział w głosowaniu.