Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Profilaktyka - programy edukacyjne

Jestem ostrożny

Program skierowany do cztero i pięciolatków, uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Zawiera pakiet zagadnień ważnych dla bezpieczeństwa młodego człowieka, począwszy od kontaktów z osobą nieznajomą, po zachowania ryzykowne dotyczące alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

Obejmuje trzy panele edukacyjne:

„Jestem uważny" - uczy zasady ograniczonego zaufania wobec nieznajomych, nie tylko w świecie realnym, ale także wirtualnym.

„Bezpieczne zabawy" - omawia zagrożenia związane z lekkomyślnością i brawurą młodych ludzi podczas zabaw na śniegu i lodzie, kąpieli w morzu czy na basenach.

„Wakacje z uśmiechem" - przypomnienie podstawowych spraw związanych z bezpieczeństwem podczas spędzania wolnego czasu na placach zabaw, górskich wycieczkach, ostrożnym obchodzeniem się z fajerwerkami i ogniem.