1284 (1084) 14-07-2017 - 27-07-2017

Budowa kompleksu Yacht Park coraz bliżej

Opis alternatywny uzytkownicy/m.jaszczerska@gdynia.pl/Yacht Park/Yacht Park (1).jpg
Yacht Park to luksusowy kompleks apartamentów wraz z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. Spółka Polski Holding Nieruchomości ogłosiła przetarg na wybór generalnego wykonawcy I etapu inwestycji. Dzięki niej gdyńskie Molo Rybackie w nadchodzących latach zmieni się nie do poznania.


Tereny po Dalmorze już niedługo całkowicie zmienią swój charakter. Spółka Polski Holding Nieruchomości ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy I etapu inwestycji Yacht Park. Na gdyńskim Molo Rybackim, na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw., powstanie kompleks apartamentów składający się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami.


- Realizując ten unikatowy projekt stoimy przed wyjątkowym wyzwaniem rewitalizacji i budowy nowej zabudowy Gdyni na miarę XXI wieku. Jestem pewien, że Yacht Park, dzięki swojemu projektowi i funkcjom, które będzie spełniał, przyczyni się do dalszego rozwoju Gdyni, dzięki czemu miasto to będzie się stawało coraz bardziej atrakcyjnym, wygodnym i przyjaznym miejscem do zamieszkania – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 
Łącznie w ramach kompleksu powstanie ponad 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,5 tys. mkw. Lokale na parterze budynków zostaną zaaranżowane pod działalność handlowo-usługową. Natomiast nowoczesna marina, inspirowana najlepszymi na świecie portami jachtowymi, posiadać będzie 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy.

 
Zainteresowani swoje oferty mogą składać do 8 września. Wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić jeszcze w tym roku.


fot. mat. prasowe
  • Inwestycja Yacht Park - mat.prasowe
  • Inwestycja Yacht Park - mat.prasowe