Konkurs na strony WWW

Szósta edycja konkursu

Nowoczesna i ekologiczna Gdynia w roku 2027

27 kwietnia 2007 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w Urzędzie Miasta Gdyni oficjalnie rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody w konkursie na najciekawszą stronę www o tematyce ekologicznej, który tym razem odbywał się pod tytułem "NOWOCZESNA I EKOLOGICZNA GDYNIA W 2027 ROKU".

Ideą organizowanego od 6 lat konkursu jest poszerzanie wiedzy o środowisku, rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz inspirowanie twórczych postaw i uświadomienie potrzeby podejmowania różnorodnych działań na rzecz kształtowania i ochrony środowiska.

Tematyką szóstego konkursu była wizja przyszłości naszego miasta pod kątem ochrony środowiska. Temat zmuszał uczestników do identyfikacji problemów ekologicznych Gdyni w dziedzinach: gospodarki odpadami, zanieczyszczenia atmosfery, zanieczyszczenia wód, zagrożenia hałasem, itp. oraz do poszukiwania możliwych rozwiązań tych problemów, z zastosowaniem najlepszych dostępnych technologii oraz technologii przez młodych ekologów wymyślonych.

 

Jury konkursu wyłoniło zwycięzców spośród autorów 14 zgłoszonych na konkurs prac (7 w grupie szkół podstawowych, 4 w grupie gimnazjów, 3 w grupie szkół ponadgimnazjalnych).


Oto laureaci:

  • w kategorii szkoły podstawowe:

    •  
      •  
        • I nagroda – zespół „FC MISTRZOWIE” w składzie: Jakub Sienkiewicz, Mateusz Hennig, Paweł Kozłowski, Oskar Sienkiewicz opiekun: Elżbieta Zielińska, Violetta Podborna Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 39, ul. Unruga 88, 81-153 Gdynia,

        • II nagroda - zespół nr 1 w składzie: Natalia Gajda, Sebastian Prądziński, opiekun: Agata Jendraszek, Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 26, ul. Tatrzańska 40, Gdynia,

        • III nagroda – nie przyznano

        • Wyróżnienie – zespół „Ekoszkoła” w składzie: Aleksandra Górska, Juliana i Bogna Gajewskie, Jakub Przesławski, Maria Boczkówna, opiekun: Edyta Pera, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny przy Parafii NMP w Gdyni ul. Armii Krajowej 26, Gdynia.

        • Wyróżnienie – zespół w składzie: Martyna Drabczyk, Paulina Bażant, Dominika Możdzanowska, opiekun: Krystyna Wiśniewska, samorządowa Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Stawna 4/6, Gdynia

  • w kategorii gimnazja

    •  
      •  
        • I nagroda – zespół „Ekoludki” w składzie: Basia Hajduk, Magda Janta, Alicja Orzech, Michał Hajduk, opiekun Grażyna Bojanowska-Zając, Gimnazjum Nr 19, ul. Nagietkowa 73, Gdynia,

        • II nagroda – nie przyznano,

        • III nagroda – nie przyznano,


  • w kategorii Szkoły ponadgimnazjalne - nagród ani wyróżnień nie przyznano

 

Laureaci otrzymali sprzęt komputerowy i/lub wydawnictwa multimedialne. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.