Konkurs na strony WWW

Piąta edycja konkursu


W piątek 21 kwietnia 2006 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w Urzędzie Miasta Gdyni oficjalnie rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody w konkursie na najciekawszą stronę www o tematyce ekologicznej, który tym razem odbywał się pod tytułem "GDYNIA - MIASTO NAD BAŁTYKIEM" .

Ideą organizowanego od 5 lat konkursu jest poszerzanie wiedzy o środowisku, rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz inspirowanie twórczych postaw i uświadomienie potrzeby podejmowania różnorodnych działań na rzecz kształtowania i ochrony środowiska.

Tematem piątego konkursu było Morze Bałtyckie. Sądzimy, że uczestnicy konkursu poprzez obserwację, poznanie i opis środowiska Morza Bałtyckiego poszerzyli swoją świadomość ekologiczną oraz wiedzę o środowisku a w szczególności zainteresowali się jego problemami oraz możliwościami podejmowania działań zmierzających do poprawy stanu jego środowiska.

Jury konkursu wyłoniło zwycięzców spośród autorów 40 zgłoszonych na konkurs prac (15 w grupie szkół podstawowych, 14 w grupie gimnazjów, 11 w grupie szkół ponadgimnazjalnych). Oto laureaci:

  • w kategorii szkoły podstawowe :
    • II nagroda - "Dzieci Morza" w składzie: Anna Jurkiewicz, Paweł Lipiński, Ewa Sobczak, Agnieszka Tkaczyk, Mikołaj Więcek, opiekun: Katarzyna Pęksa, Magdalena Kucharska-Rzeppa, Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Cechowa 22, 81-194 Gdynia,
    • III nagroda - zespół "FC MISTRZOWIE" w składzie: Jakub Sienkiewicz, Mateusz Hennig, Patrycja Tocka, Alicja Okuniewska, Martyna Zdunek, opiekun: Elżbieta Zielińska, Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 39, ul. Unruga 88, 81-153 Gdynia,
    • III nagroda - zespół "Żeromszczaki" w składzie: Adam Stec, Agnieszka Kołtun, Dominika Łacheta, Małgorzata Łacheta, Bartosz Bruski, opiekun: Aleksandra Motylińska, Zdzisława Wilczewska, Anna Czapp, Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 29, ul. Ściegiennego 8, 81-257 Gdynia,
    • Wyróżnienie - zespół "Eko-Dzieci" w składzie: Anna Kizel, Adam Kocić, Karol Piątkowski, Mikołaj Grabowski, opiekun: Barbara Comparek, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 33, 81-381 Gdynia.
    • I nagrody nie przyznano

  • w kategorii gimnazja :
    • I nagroda - zespół "Morsy" w składzie: Sebastian Malecki, Arkadiusz Klicki, Adam Litwinko, Sebastian Kranc, opiekun Kazimierz Lenart, Gimnazjum Nr 13, ul. Wejherowska 50, 81-049 Gdynia,
    • II nagroda - nie przyznano,
    • III nagroda - nie przyznano,
    • Wyróżnienie - zespół "EKOFANI" w składzie: Adam Kowalczyk, Marcin Mania, opiekun: Jadwiga Pióro, Gimnazjum Nr 1, ul. 10 Lutego 26, 81-364 Gdynia.

  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych :
    • I nagroda - zespół "Green Team" w składzie: Karina Wysota, Sonia Jurkiewicz, Magda Gerigk, Katarzyna Głodzik, Szymon Reiter, opiekun Anna Gładysz-Biszko, Małgorzata Partycka, VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Kopernika 34, 81-424 Gdynia,
    • II nagroda - nie przyznano,
    • III nagroda - nie przyznano,
    • Wyróżnienie - zespół "ECO-3" w składzie: Aleksandra Budyńko, Kasia Kowalska, Marta Koźmińska, Łukasz Kopeć, Jagna Skóra, opiekun: Justyna Raulin, III Liceum Ogólnokształcące, ul. Legionów 27, 81-405 Gdynia

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.