Konkurs na strony WWW

Czwarta edycja konkursu

LIDER EKOLOGII WE WŁASNYM DOMU
- CHRONIĘ ŚRODOWISKO I ŻYJĘ W ZGODZIE Z OTOCZENIEM

konkurs na najciekawszy projekt
strony WWW o tematyce ekologicznej


22 kwietnia 2005 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w Urzędzie Miasta Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najciekawszą stronę www o tematyce ekologicznej, który w roku bieżącym odbywał się pod tytułem "Lider Ekologii we własnym domu - chronię środowisko i żyję w zgodzie z otoczeniem".

konkurs_www


Laureatami czwartej edycji konkursu są zespoły:

  • w kategorii szkoły podstawowe:

    wiedzozercy"Wiedzożercy"
    z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 28
    ul. Zielona 53





    w składzie: Piotr Kotulski, Karol Sikora, Magdalena Zając, Agnieszka Śliwińska, Martyna Rajewska
    opiekun: Iwona Łotkowska, Beata Wróbel

    • Wyróżnienia

      fcmistrzowie "FC Mistrzowie"
      Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 39
      ul. Adm. Unruga 88a
      w składzie: Jakub Sienkiewicz, Martyna Zdunek, Patrycja Tocha, Filip Radziszewski, Jan Snopiński
      opiekun: Elżbieta Zielińska


    • ekomani "Ekomani"
      Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 28
      ul. Zielona 53
      w składzie: Adam Kowalczyk, Bartosz Bielak, Jan Adamiec,
      opiekun: Iwona Łotkowska, Beata Wróbel


      ekodom6 "Eko-Dom 6"
      Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6
      ul. Cechowa 22
      w składzie: Michał Malara, Marta Kłodzińska, Krzysztof Bulczak, Małgorzata Klonowska, Łukasz Łukasik,
      opiekun: Katarzyna Pęksa, Magdalena Kucharska, Elżbieta Klińska, Mariola Krupa



  • w kategorii gimnazja:

    procesorki"Procesorki"
    z Gimnazjum Nr 3
    ul. Gospodarska 1





    w składzie: Natalia Reszka, Aleksandra Nadolska, Magdalena Czarnecka, Beata Żarnowska, Tadeusz Smeja
    opiekun: Elżbieta Skowrońska, Maria Jankowska

    • II miejsce

      cdp"CDP"
      Gimnazjum Jezuitów
      ul. Tatrzańska 35
      w składzie: Michał Gajek, Alicja Szymankiewicz, Filip Szymankiewicz, Kasia Majka, Mateusz Zabolski
      opiekun: Krzysztof Baran




    • Wyróżnienia

      ekoteam"Eko Te@m"
      Gimnazjum Nr 2
      ul. Wolności 27
      w składzie: Katarzyna Bogusz, Magdalena Tworkowska, Angelina Ossowska, Anna Dworzyńska, Mateusz Tomala
      opiekun: Ewa Owczarzak


      oikonauci"Oikonauci"
      Gimnazjum Nr 19
      ul. Nagietkowa 73
      w składzie: Aleksandra Latowska, Anna Grzeczka, Ilia Oulitine, Piotr Żylewicz, Mateusz Piotrowski
      opiekun: Joanna Sokolnicka-Maryniak





  • w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

    eco3 "Eco-3"
    z III Liceum Ogólnokształcącego
    ul. Legionów 27





    w składzie: Łukasz Pakuła, Oksana Bodnar, Martyna Filipska, Gosia Gadowska, Paweł Jabłoński
    opiekun: Justyna Raulin


Jury konkursu wyłoniło zwycięzców spośród autorów 30 zgłoszonych na konkurs prac (8 w grupie szkół podstawowych, 16 w grupie gimnazjów, 6 w grupie szkół ponadgimnazjalnych).

Ideą konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży możliwościami podejmowania działań przyczyniających się do ochrony środowiska przez mieszkańców w ich własnych gospodarstwach domowych. Chcieliśmy, aby młodzież zwróciła uwagę na zagadnienia energooszczędności, energii odnawialnej, minimalizacji wytwarzania odpadów, zużycia wody oraz poszanowania przyrody i najbliższego otoczenia ludzi oraz zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w konkursie.