Komunikaty

Remont Estakady Kwiatkowskiego

Opis alternatywny Roboty drogowe/roboty drogowe.jpg
31 lipca 2017 r. rozpocznie się remont łącznicy wjazdowej z ul. Janka Wiśniewskiego na Estakadę Kwiatkowskiego (jezdnia w kierunku Obwodnicy). Prace na łącznicy będą wykonywane w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmować będzie lewą część jezdni drugi prawą. Remont potrwa do ok. 28 sierpnia 2017 r.

W każdym etapie po wolnej od  robót stronie poruszać się będą mogły pojazdy osobowe z prędkością nie przekraczającą 30 km/h  wjeżdżające od strony centrum. Pozostałe pojazdy  będą mogły wjechać na estakadę w kierunku Obwodnicy Trójmiasta na węźle z ul. Kontenerową. Ruch na wprost na obu jezdniach głównych oraz wjazdach i zjazdach z estakady pozostanie bez zmian.
 
Dla autobusów oraz samochodów ciężarowych nie będzie możliwości wjazdu na Estakadę Kwiatkowskiego (w kierunku ul. Morskiej), zarówno od strony ul. Janka Wiśniewskiego, jak i ul. Gołębiej. W związku ze zmienioną organizacją ruchu, wprowadzone zostają zmiany tras dla autobusów linii R, 105, 125 i 197.
Autobusy linii R w kierunku Rumi kursować będą ul. Janka Wiśniewskiego aż do ul. Kontenerowej i dalej łącznicą wjazdową i Estakadą Kwiatkowskiego. Na trasie objazdu nie obowiązują żadne przystanki. Wszystkie przystanki linii R są obsługiwane, lecz możliwe są opóźnienia w realizacji rozkładu jazdy.
Autobusy linii 105, 125 i 197 w kierunku szpitala w Redłowie i Cisowy Sibeliusa kursować będą „górą” estakady, z pominięciem przystanków „Terminal Promowy 01” i „Gołębia 01”.
Kursy linii 125 realizowane ze zajazdem do przystanku „Elektrociepłownia – Kontenerowa” będą realizowane. Następnie od przystanku „Elektrociepłownia – Kontenerowa”, objazdem ul. Kontenerową i łącznicą do Estakady Kwiatkowskiego (na wysokości Terminalu Promowego).
Trasy linii w kierunku powrotnym nie ulegają zmianie. Szczegóły: www.zkmgdynia.pl