Aktualności

Sztuka w przychodni na Witominie

Martwe natury owocowe i kwiatowe, prezentujące przedmioty codziennego użytku, a także obrazy ukazujące sceny animalistyczne i portrety od dziś można podziwiać w Przychodni Lekarskiej na Witominie (ul. Konwaliowa 2). Wystawę w obecności twórców otworzył wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

Wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz na otwarciu wystawy w przychodni lekarskiej na Witominie, fot. Agnieszka Wołowicz

Cieszę się, że w Gdyni dbamy nie tylko o możliwie najlepszą opiekę dla pacjentów, ale także o zapewnienie im przyjaznego otoczenia. Od dziś w przychodni na Witominie gdynianie będą mogli obcować ze sztuką i jestem przekonany, że ten niezwykły pomysł spotka się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony pacjentów. – powiedział wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz podczas otwarcia wystawy.

Autorami prac malarskich, które od 16 lutego można podziwiać w Przychodni Lekarskiej na Witominie, jest grupa o nazwie Połączone Pasją. Tworzy ją 16 mieszkańców osiedla Witomino w wieku 55 plus. Od 2012 roku grupa działa pod kierunkiem rzeźbiarki i terapeutki zajęciowej, Doroty Białczak. Podczas prowadzonych przez artystkę zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie, uczestniczą w wystawach, plenerach i wykładach z historii sztuki.

Wystawa prac malarskich i grafiki ma charakter stały i zorganizowana została w celu przybliżenia twórczości grupy malarskiej Połączone Pasją. Ponadto pokazuje efekty, jakie płyną z uczestnictwa w zajęciach malarskich i rysunkowych oraz pozwala pacjentom przychodni obcować ze sztuką.

fot. Agnieszka Wołowicz