Aktualności

Przenikająca wystawa

Do końca stycznia w galerii Miejskiej Informacji podziwiać można wystawę prac rzeźbiarskich i rysunkowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. „Przenikanie" to w dużej części powstałe w ostatnich latach prace dyplomowe ze specjalności formy użytkowe w specjalizacjach: ceramika, metaloplastyka.

Praca rzeźbiarska uczniów Zespołu Szkół Plastycznych  w Gdyni, fot. mat. prasowe

Na wystawę trafiły zatem prace na co dzień ukryte w pracowniach, do których nie raz mielibyśmy ochotę zajrzeć podczas spacerów w Orłowie.

Prace uczniów gdyńskiego Plastyka zabierają nas w świat wyobraźni, bajki, metafory. Zwiedzając wystawę spotkamy baletnicę sunącą przez życie jak łabędź, królika dwóch światów czy niemych nadludzi. - W realizacjach widoczne jest przenikanie się wyobraźni i elementów tworzonych na bazie obserwacji. Zawierają różne przestrzenie i emocje towarzyszące procesowi twórczemu - mówi Piotr Budziszewski, nauczyciel rysunku w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni.

Praca rzeźbiarska uczniów Zespołu Szkół Plastycznych  w Gdyni, fot. mat. prasowe

W rysunkach przenikają się linie, płaszczyzny, kształty - to, co nierzeczywiste, indywidualne, subiektywne spotyka się z realnością.

Z kolei język wypowiedzi w kompozycjach rzeźbiarskich oparty jest głównie na wykorzystaniu różnych technik i łączeniu materiałów o wyraźnym charakterze jak: brąz, stal, ceramika.

Informacja Miejska mieści się przy ul. 10 Lutego 24, czynna jest w godz. 9.00-17.00 w dni powszednie oraz w soboty w godz. 9.00-15.00.

fot. mat. prasowe