Wicemistrzyni świata w szachach błyskawicznych uczy się w Gimnazjum nr 24 w Gdyni

Liwia Jarocka, uczennica I klasy Gimnazjum nr 24 przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni, zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata Szkół w Szachach Błyskawicznych i tytuł wicemistrzyni świata w grupie dziewcząt do lat 15. Mistrzostwa odbyły się w Rumunii.

W turnieju głównym, zdobyte w poszczególnych partiach szachowych punkty, pozwoliły Liwii uplasować się na miejscach od 4 do 7, ale z uwagi na skomplikowane kryteria dodatkowe, Liwii przypadło ostatecznie miejsce 7 mimo, że wygrała partie meczowe z zawodniczkami sklasyfikowanymi finalnie na miejscu 4 i 5.

Jest to niewątpliwie wielkie osobiste osiągnięcie sportowe gdynianki, a także istotny sukces polskiej reprezentacji szachowej. Osiągnięty wynik pozwala optymistycznie myśleć o dalszej karierze szachowej Liwii. Już w najbliższej przyszłości na utalentowaną szachistkę z Gdyni czekają kolejne wyzwania, m.in. Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Unii Europejskiej w Szachach Błyskawicznych.

• ikonaOpublikowano: 16.05.2017 15:53