Aktualności

Srebrne wilki z III LO

Opis alternatywny uzytkownicy/a.rzewuska@gdynia.pl/logo600.png
Zuzanna Adamiuk, Anna Krawczyk, Michał Laskowski, Joanna Rancew i Wojciech Szczypek, to pięcioro uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej, którzy przez 6 miesięcy w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii", realizowało wyjątkowy projekt społeczny "BE POSITIVE BE ACTIVE". Program skierowany był do młodzieży, której brakuje motywacji do określania i realizowania własnych celów oraz szeroko rozumianej pozytywnej aktywności na rzecz lokalnej społeczności.

W trakcie realizacji projektu uczniowie przeprowadzili m. in. warsztaty salsy i otwarty trening na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. W okresie świąt Bożego Narodzenia odwiedzili Centrum Kliniczne w Gdańsku, by uprzyjemnić czas chorym dzieciom. Uczniowie III LO zorganizowali także otwarte wykłady ze specjalistami, którzy potrafią zainspirować do mądrej, prospołecznej aktywności, a także zmotywować do własnego rozwoju psychofizycznego -wbrew wszelkim trudnościom lub barierom mentalnym albo fizycznym.

Znakomicie zrealizowane przedsięwzięcie licealistów z gdyńskiej Trójki okazało się najlepszym projektem społecznym w województwie pomorskim i zostało wyróżnione tytułem "Srebrnego wilka", tym samym wraz z innymi najlepszymi projektami społecznymi innych województw, zostało nominowane do tytułu "Złotego wilka".

Podsumowanie tegorocznej edycji tej szczególnej olimpiady odbędzie się 20 czerwca 2017 r. w Warszawie. Gościem honorowym części oficjalnej wielkiego finału Olimpiady "Zwolnieni z Teorii"  będzie Jarosław Gowin - wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, który wręczy twórcom najlepszych projektów społecznych statuetki srebrnych i złotych wilków.