Aktualności

Liczna reprezentacja uczniów gdyńskiej Trójki na olimpiadach międzynarodowych

Opis alternatywny uzytkownicy/a.rzewuska@gdynia.pl/4. III LO.jpg

W kwietniu zakończyły się krajowe finały olimpiad naukowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci najwyższych miejsc w tych finałach zostali zakwalifikowani do reprezentowania Polski podczas międzynarodowych olimpiad naukowych. Większośc zmagań odbędzie się w okresie letnim w różnych państwach na całym świecie.

W elitarnym gronie polskich reprezentantów znalazła się liczna grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni. W 49. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Bangkoku wystąpi Wojciech Jankowski.

Maciej Nadolski jest zawodnikiem rezerwowym w polskiej reprezentacji na 29 Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną w Teheranie ( Iran ). Z kolei Adrian Sztolsztejner ma szansę reprezentować Polskę na rozgrywanej w Belgradzie 14 Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej, a także podczas 4 Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej w Danii.

W 11 Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej na Litwie wystąpi Damian Burczyk, a jego koledzy: Piotr Kowalewski i Antoni Żewierżejew zostali zakwalifikowani do polskiej drużyny na 27 Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich w Danii. W Norwegii odbędzie się 23 Bałtycka Olimpiada Informatyczna, w której wystąpią: Damian Burczyk i Kacper Kluk. Znakomity fizyk - Radosław Grabarczyk otrzymał nominację do polskiej reprezentacji na Europejską Olimpiadę Fizyczną, która odbędzie się w Tartu i Tallinie w Estonii.
           
Wszyscy olimpijczycy to uczniowie prowadzonych od 1991 roku w gdyńskiej "Trójce" akademickich klas matematyczno-fizycznych i matematyczno-informatyczno-fizycznych.