Aktualności

Rewitalizacja Chyloni – znamy wykonawcę

Opis alternatywny uzytkownicy/m.omachel@gdynia.pl/aca933e88ec1d69d029853a339657eef.JPG

Mieszkańcy Chyloni już niebawem odczują wymierne efekty rewitalizacji obszaru w obrębie ulic Komierowskiego, Opata Hackiego, Zamenhofa, Chylońskiej i Św. Mikołaja. W wyniku przetargu na wykonawcę pierwszego etapu przebudowy ulic i rozbudowy sieci kanalizacji deszczowej oraz budowę kolektora deszczowego rzeki Chylonki za najkorzystniejszą uznano ofertę Firmy Budowlano - Drogowej MTM SA. Jej oferta opiewa na ponad 13 milionów złotych. Po podpisaniu umowy z wykonawcą zrealizowany zostanie pierwszy etap modernizacji obszaru, który w ocenie mieszkańców wymagał pilnej i gruntownej inwestycji. Nadchodzący remont jest niezbędny, aby ostatecznie zmienić sytuację na osiedlu ZOH.
Przebudowa ulic Komierowskiego, Opata Hackiego, Zamenhofa, Chylońskiej i Św. Mikołaja trafiła na listę najpilniejszych potrzeb w ramach rewitalizacji Chyloni. Mieszkańcy podczas konsultacji i spotkań wielokrotnie wskazywali na uciążliwy brak kanalizacji deszczowej i niedostateczną infrastrukturę drogową wewnątrz osiedla. Ostatecznie, dzięki zaangażowaniu, propozycjom i wskazówkom lokalnej społeczności powstał projekt osiedlowej przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, który sukcesywnie będzie wdrażany w życie.

Prace modernizacyjne podzielono na dwa etapy. W pierwszym powstanie kolektor deszczowy i kanalizacja wzdłuż ulic okalających rejon ZOH; zostanie też przebudowana ulica Komierowskiego. To niezbędne, aby w drugim etapie prace wkroczyły wewnątrz osiedla, nadając mu nowy i przyjazny wygląd.

Wkrótce rozpocznie się oczekiwana modernizacja.

- Rozstrzygnięto właśnie przetarg, który pozwolił wyłonić wykonawcę pierwszego etapu zaplanowanych prac rewitalizacyjnych dla tego newralgicznego obszaru – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Czekająca nas inwestycja rozpocznie się po podpisaniu umowy z wykonawcą. Niewątpliwie poprawi komfort życia mieszkańców. Będzie równocześnie widocznym dowodem dotychczasowych działań przygotowujących nas do procesu rewitalizacji, w ramach którego koncepcja zagospodarowania osiedla została przygotowania w ścisłej współpracy projektantów i mieszkańców osiedla.

Pierwsza faza prac będzie kosztować ponad 13 milionów złotych. Do jesieni 2017 powstanie nowa sieć kanalizacji deszczowej i kolektor odpływowy wzdłuż dróg okalających rejon ZOH, przebudowana też zostanie ulica Komierowskiego. Drugi etap modernizacji pozwoli ostatecznie zlikwidować problemy mieszkańców. Sprawi, że na osiedlu będzie się żyło wygodniej.