Aktualności

Rewitalizacja Chyloni – na Checzy w miejsce kortu powstaje parking

Blisko 40 miejsc postojowych dla samochodów powstanie niebawem na terenie Obiektu Sportowego Checz przy ul. Zamenhofa 17 na Chyloni. Jeden z tamtejszych kortów tenisowych zostanie wkrótce przebudowany na parking dla osób korzystających z obiektów sportowych stowarzyszenia. Prace mają zakończyć się w kwietniu.

Obiekty sportowe Stowarzyszenia Checz przy ul. Zamenhofa 17 cieszą się dużym zainteresowaniem. Frekwencja podczas codziennych zajęć sportowych jest znaczna, a prawdziwe tłumy przyciągają organizowane tu np. turnieje gier zespołowych. I zawodnicy, i publiczność przyjeżdżają samochodami. Rodzi to poważny problem dla mieszkańców, którzy dotkliwie odczuwają kłopoty związane z parkowaniem i przejazdem osiedlowymi drogami.

- Sygnały na temat uciążliwości z parkowaniem samochodów oraz zajmowaniem osiedlowych ulic przez auta sportowców i kibiców przyjeżdżających na obiekty Checzy mieszkańcy zgłaszali między innymi podczas konsultacji przygotowujących nas do rewitalizacji rejonu ulic Opata Hackiego - Zamenhofa – przypomina Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Potraktowaliśmy te sygnały bardzo poważnie. Konsultowaliśmy problem zarówno z władzami Stowarzyszenia Checz, jak i gdyńskim Zarządem Dróg i Zieleni. Każda ze stron miała poszukiwać rozwiązania poprawiającego nie tylko komfort życia mieszkańców rejonu ZOH, ale też ich bezpieczeństwo.

Na terenie Checzy jest zaledwie ok. 15 miejsc parkingowych. Niebawem sytuacja diametralnie się zmieni. Władze stowarzyszenia, między innymi pod wpływem argumentów okolicznych mieszkańców oraz gdyńskiego samorządu, podjęły decyzję, aby jeden z kortów tenisowych przebudować na samochodowy parking. Na zmodernizowanym terenie będzie mogło jednocześnie zaparkować blisko 40 aut. Wjazd na parking wyznaczony zostanie od ulicy Zamenhofa.

Stowarzyszenie planuje, że prace zakończą się jeszcze w kwietniu tego roku. Informacja o nowym parkingu pojawi się na stronie internetowej checzgdynia.com oraz wejściu na teren obiektu od strony ulicy Komierowskiego..
  • Na korcie Stowarzyszenia Checz powstanie parking