Aktualności

GDYNIA ODNOWA na Europejskim Dniu Sąsiada

Organizowany przez Centrum Aktywnego Mieszkańca festyn z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada to doskonała okazja, by zdobyć informacje na temat gdyńskiej rewitalizacji. Do zobaczenia w piątek, 27 maja, w godz. 16-20 na osiedlu Zamenhofa i Opata Hackiego!

W tym roku po raz pierwszy jednym w elementów festynu organizowanego z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada będzie stoisko, przy którym o gdyńskiej rewitalizacji będzie można porozmawiać z pracownikami Laboratorium Innowacji Społecznych. Rejon ulic Opata Hackiego - Zamenhofa jest jednym z sześciu terytoriów w mieście, które obejmie Gminny Program Rewitalizacji.
Jedną z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji jest kanalizacja deszczowa. W piątek będzie można obejrzeć gotowy projekt zagospodarowania terenu na ZOH i projekt wykonawczy deszczówki. Zainteresowani usłyszą, co będzie się z nim dalej działo. Premierę będzie też miała sentymentalna mapa Chyloni, która powstała przy aktywnym udziale mieszkańców.
W piątek na „Zamena" warto przyjść także dlatego, że podczas festynu będzie można poznać ludzi, którzy koordynują rewitalizację w naszym mieście (nie tylko na ZOH, ale także na Babich Dołach, Oksywiu, Meksyku, Pekinie i Witominie) oraz dowiedzieć się, jaki jest plan działań.
Jeśli ktokolwiek ma pomysł, który może znaleźć się w Gminnym Programie Rewitalizacji - będzie mógł go zgłosić pracownikom LIS. Festyn to także okazja do porozmawiania o tym, czego potrzeba, żeby w twoim najbliższym sąsiedztwie mieszkało się lepiej.