Aktualności

Babie Doły mają swoją mapę sentymentalną

Po Oksywiu, Witominie oraz Chyloni przyszedł czas na Babie Doły. Gotowa jest już mapa sentymentalna dzielnicy, stworzona z mieszkańcami w ramach Gdyńskiego Mapownika Społecznego.

Mapa sentymentalna Babich Dołów to 24 punkty wskazane przez mieszkańców.

Spotkaliśmy się z nimi w lipcu i zapytaliśmy o ważne dla nich miejsca w sąsiedztwie, o wspomnienia i skojarzenia, jakie budzi w nich ich najbliższa okolica.

Zorganizowaliśmy na Babich Dołach punkt mobilny. W czwartek, 21 lipca, odwiedziło go 45 osób. W stworzenie opisów do mapy zaangażowało się około 20. Z kolei We wtorek, 26 lipca, pracowaliśmy metodą ankietową. Około 10 mieszkańców stworzyło kolejnych 20 opisów.
Efekt to sentymentalna mapa Babich Dołów. Zaznaczono na niej najbardziej charakterystyczne dla dzielnicy punkty, jak torpedownia, osada rybacka czy pomnik lotniczy. Każdej lokalizacji towarzyszy stworzony przez mieszkańców opis – często bardzo osobisty. „Największa atrakcją jest widok na morze. Siedzi się w salonie i można mieć wrażenie, że woda jest na wyciągnięcie ręki.”

Mapa sentymentalna Babich Dołów dostępna jest w Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98 (PPNT Gdynia, budynek IVA, wejście od ul. Stryjskiej).

mapaBabieDoły