Aktualności

Kąpieliska dostępne dla wszystkich

Opis alternatywny uzytkownicy/m.bieganska@gdynia.pl/NewFolder/Plaża-Śródmieście-foto.jpg

Kąpieliska dostępne dla wszystkich

Gdyńskie Centrum Sportu, czyli administrator gdyńskich kąpielisk morskich, przykłada wielką wagę do ich ogólnodostępności. W ograniczeniu barier pomaga między innymi infrastruktura, która pozwala na równe i komfortowe korzystanie z kąpielisk wszystkim chętnym.

Od ponad 10 lat na Plaży Śródmieście zamontowane są drewniane kładki, umożliwiające wjechanie na plażę np. wózkiem czy rowerem. W 2016 roku podobną kładkę, wraz z infrastrukturą w postaci ławek i zadaszenia, wybudowano na plaży w Orłowie, gdzie istnieje także możliwość korzystania z ogrodzonego barierkami betonowego podestu.

Na wszystkich gdyńskich kąpieliskach zapewniony jest dostęp do toalet. Dodatkowo na Plaży Śródmieście zlokalizowane są natryski, przebieralnie i punkty pomocy doraźnej dostosowane do potrzeb wszystkich. Najpopularniejszemu gdyńskiemu kąpielisku towarzyszy również infrastruktura rekreacyjna i gastronomiczna w postaci kawiarni, restauracji i placu zabaw, z którego korzystać mogą także dzieci niepełnosprawne (wyposażenie placu zabaw stanowi m.in. piaskownica z podwyższonymi krawędziami czy huśtawka w formie kosza).

W 2016 roku dokonano zakupu wózka kąpielowego, umożliwiającego osobom niepełnosprawnym transport po piasku oraz bezpośredni kontakt z morską wodą. Wózek dostępny jest na Plaży Śródmieście, a chęć skorzystania z niego należy zgłosić starszemu ratownikowi w godzinach 9:30-10:30 (nr telefonu: 785 174 737). Przed przyjściem na plażę warto upewnić się, że w danym dniu nie występują okoliczności uniemożliwiające skorzystanie z wózka kąpielowego.

Gdyńskie Centrum Sportu nie poprzestaje na przeprowadzonych dotychczas inwestycjach i sukcesywnie podejmuje działania związane z podnoszeniem standardów oraz dostępności kąpielisk. Celem jest maksymalne zniwelowanie pojawiających się przeszkód.