957 (557) 2010-06-18 - 2010-06-24

„Galeon na fali”

W rozgrywanym corocznie Międzynarodowym Turnieju Judo w Berlinie w dniach 15 - 16 maja 2010 r., znakomicie spisali się podopieczni trenera Andrzeja Jasińskiego zdobywając 8 medali. Na najwyższym miejscu podium stanęli: Tomasz Zielski, Szymon Jasiński, Wojciech Surmanowicz, Jakub Komisarczyk. Srebrny medal zdobył Jakub Skwarło, a brązowe Hubert Niemczyk, Maurycy Krajaka, Jakub Karpowicz.
W drugim dniu wizyty w Berlinie był rozgrywany turniej drużynowy „Samuraj Cup", w którym drużyna Galeonu w składzie: Tomasz Zielski, Maurycy Krajka, Hubert Niemczyk, Wojciech Surmanowicz, Jakub Karpowicz, Jakub Skwarło oraz Jakub Komisarczyk zajęła trzecie miejsce.
W Ogólnopolskim Turnieju Judo w dniu 29.05 we Włocławku organizowanym dla najmłodszych adeptów z okazji Dnia Dziecka reprezentanci UKS Galeon zdobyli 13 medali. Złote: Jakub Sordyl, Tadeusz Kreft, Katarzyna Borzym, Karolina Potrykus, Konrad Potrykus. Srebrne: Igor Kniaź, Adam Płóciennik, Emilia Grzączkowska, Tomasz Zielski, Maksym Rzeppa. Brązowe: Artur Grudziński , Szymon Kłosiński oraz Felicja Gajdowska.
Cenne sukcesy odniosła 6-osobowa ekipa Galeonu która walczyła w tym samym dniu na Międzynarodowym Turnieju Judo w Łodzi. W kategorii młodzików swoje wagi wygrali Szymon Jasiński oraz Arek Matlakowski, brązowy medal zdobył Jakub Rosłonowski a piąty był Michał Korzeniowski. W kategorii dzieci drugi był Olek Jasiński, a trzeci Jakub Korzeniowski.
Sukces ten jest tym większy, gdyż turniej ten był zarazem ostatnią kwalifikacją w kategorii młodzików do Pucharu Świata rozgrywanego w Węgierskim Gyor w dniach 19 - 20 czerwca 2010 r. Polskę reprezentować będzie trzech zawodników Galeonu Gdynia: Szynom Jasiński, Jakub Korzeniowski oraz Arek Matlakowski.
Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.