1304 (1104) 2017-12-22 - 2018-01-04

Sukcesy pływaków Delfina

Zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin zwyciężyli klasyfikację medalową podczas najważniejszej imprezy roku w naszym województwie - Zimowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego.
Podopieczni trenera Przemysława Czoków wielokrotnie zwyciężali oraz poprawiali rekordy okręgu. W sumie zdobyli 24 medale.
Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji OPEN został Michał Urbański, który był bezkonkurencyjny w kraulowych konkurencjach 100 m, 200 m, 400 m i 800 m.
3. miejsce zajął Damian Partyka za wartościowe wyniki na 50 m, 100 m stylem klasycznym gdzie zwyciężał oraz 100 m stylem zmiennym, gdzie zajął 2 miejsce.
W klasyfikacji końcowej wśród juniorów 15-letnich najlepszy okazał się Wojtek Boboryk, który był 2. na 200 m, 400 m stylem zmiennym oraz 3. na 50 m stylem grzbietowym.
Wśród młodzików 12-letnich najwartościowsze wyniki uzyskał Adam Zdybel, który poprawił rekordy województwa pomorskiego na wszystkich dystansach w stylu dowolnym 50 m, 100 m, 200 m, 400 m i 1500 m.
Na najwyższym stopniu podium we wszystkich konkurencjach stylu grzbietowego stawał Piotr Błański.
Bezkonkurencyjne były męskie sztafety 4x100 m stylem dowolnym i zmiennym, które wyraźnie wygrywały swoje wyścigi.
Oprócz wymienionych osób na podium jeszcze stawali Kacper Bielski - 3 miejsce na 100 m i 200 m stylem dowolnym oraz Szymon Romaniec - 2 miejsce 50 m, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 3 miejsce 50 m stylem dowolnym.
***
Szymon Leszega z sukcesami reprezentował Polskę w Zawodach Krajów Europy Środkowej, które odbyły się na pływalni 50 metrowej w rumuńskiej miejscowości Targoviste.
Zawodnik trenera Przemysława Czoków zwyciężał wraz z kolegami z drużyny w sztafetach 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym, a na 4x100 m stylem zmiennym zajął 2 miejsce ustępując tylko reprezentacji Węgier.
W indywidualnym starcie na 100 m stylem dowolnym otarł się o podium zajmując 4 miejsce z nowym rekordem życiowym 52,44.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Węgrzy przed Polską i Rumunią.