W niedzielę odbędzie się Onico Gdynia Półmaraton. Ponad 21-kilometrowa trasa poprowadzi zawodników po dużych arteriach Gdyni, takich jak ul. Świętojańska, Janka Wiśniewskiego czy aleja Zwycięstwa, co wiąże się ze zmianami w ruchu w godz. 9:00 - 13:30.  W niedzielę odbędzie się Onico Gdynia Półmaraton. Ponad 21-kilometrowa trasa poprowadzi zawodników po dużych arteriach Gdyni, takich jak ul. Świętojańska, Janka Wiśniewskiego czy aleja Zwycięstwa, co wiąże się ze zmianami w ruchu w godz. 9:00 - 13:30. 
1275 (1075) 21-04-2017 - 27-04-2017

Konkurs „Gdynia w kwiatach 2017” tuż-tuż

Konkurs „Gdynia w kwiatach 2017” adresowany jest do wszystkich właścicieli ukwieconych budynków, balkonów, okien, loggii, tarasów, dachów domów, wejść i ogródków z terenu całej Gdyni.
Do konkursu mogą być zgłaszane wszystkie obiekty ozdobione kwiatami, zielenią, elementami małej architektury. Zgłoszenia będą rozpatrywane w trzech kategoriach: właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, właścicieli budynków jednorodzinnych oraz instytucji, firm, wspólnot mieszkaniowych i innych właścicieli budynków wielorodzinnych.
Konkurs zostanie ogłoszony w czerwcu w „Ratuszu” i na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdynia. Ale już dziś zachęcamy do robienia zdjęć i pokazania swojego zieleńca w wiosennej odsłonie. Każde ukwiecone miejsce powinno być sfotografowane przez właściciela. Podstawowym kryterium oceny będzie estetyczny wygląd zgłoszonego obiektu widzianego z zewnątrz (najlepiej od strony ulicy).