1171 (771) 2014-11-21 - 2014-11-27

Gdyńskie gimnastyczki w krajowej czołówce

Zawodniczki SMS Gdynia spisały się wspaniale na Turnieju Młodości w Gdyni.
Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia) w kategorii juniorek młodszych zdobyła 3 złote medale (wielobój, obręcz i wstążka). Do tego dorzuciła jeszcze brąz za układ z piłką. Kornelia Pacholec (SGA GDYNIA) zdobyła brąz w wieloboju, oraz dwa srebrne medale (obręcz i piłka). W tej kategorii wiekowej startowała również nowa zawodniczka - Weronika Berniak. Weronika jeszcze w ubiegłym sezonie startowała w barwach PTG Sokół Kraków. Teraz reprezentuje SGA GDYNIA. Na Turnieju Młodości zdobyła 1 medal za układ z maczugami. W wieloboju zajęła wysokie 4 miejsce. W finałowej ósemce wieloboistek znalazła się jeszcze Paulina Kaczor (6 m.) oraz Natalia Krzyżanowska (obie UKS JANTAR GDYNIA).
W kategorii Młodziczek Wiktoria Wójtowicz UKS JANTAR GDYNIA zdobyła 2 medale. Brązowy w wieloboju oraz srebrny medal za układ z piłką. Jej klubowa koleżanka Ala Leonik uplasowała się na 8 miejscu w wieloboju. W układzie z piłką była 7.
Wyniki wieloboju juniorki młodsze:
1 m. - Natalia Wiśniewska - UKS JANTAR GDYNIA (1 m. wstążka, 1 m. obręcz, 3 m. piłka); 3 m. - Kornelia Pacholec - SGA GDYNIA (2 m. obręcz, 2 m. piłka); 4 m. - Weronika Berniak - SGA GDYNIA (2 m. maczugi, 4m obręcz, 5m piłka); 6 m. - Paulina Kaczor - UKS JANTAR GDYNIA (4 m. piłka, 7 m. maczugi); 8 m. - Natalia Krzyżanowska - UKS JANTAR GDYNIA (7 m. piłka, 8 m. wstążka); 9 m. - Martyna Truszkowska - UKS Jantar Gdynia (6 m. maczugi); 10 m. - Daria Rutkowska - SGA GDYNIA (5 m. obręcz, 6 m. piłka); 11 m. - Klara Mocek - UKS JANTAR GDYNIA; 13 m. - Ola Gorlikowska - SGA GDYNIA; 19 m. - Malwina Brzezińska - UKS JANTAR GDYNIA; 32 m. - Michalina Paluchowska - UKS JANTAR GDYNIA; 35 m. - Ada Bogaczyk - UKS JANTAR GDYNIA; 39 m. - Victoria Kozłowska -UKS JANTAR GDYNIA;
Wyniki wieloboju młodziczki:
3 m. - Wiktoria Wójtowicz (2 m. piłka, 5 m. skakanka); 8 m. - Ala Leonik (7 m. piłka); 13 m. - Ola Klajda; 23 m. - Kornelia Pietras.
W układzie pokazowym wystąpiła grupa Joanny Mitrosz. To już ostatni start 7 zawodniczek w kategorii junior młodszy. 22 listopada wystartują już jako juniorki na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Rumi.
Gratulujemy. Trenerkom dziękujemy za przygotowanie zawodniczek do startów.