1158 (758) 2014-08-22 - 2014-08-28

Andreas Raelert wygrywa Herbalife Triathlon Gdynia 2014

Triathlonowe dzieło dopełniło się. Andreas Raelert fantastycznym czasem 3 godziny 54 minuty i 44 sekundy wygrał Herbalife Triathlon Gdynia 2014. To najlepszy rezultat jaki kiedykolwiek udało się uzyskać w Polsce. Na liście startowej w tegorocznych zmaganiach było ponad 1600 osób. Linię mety przekroczyło nieco ponad tysiąc trzystu.

Nieoczekiwanie, drugie miejsce zajął Massimo Cigana z Włoch, który stracił do zwycięzcy blisko 5 i pół minuty (4:00:13), natomiast najniższy stopień podium zdobył Irlandczyk Sean Donnelly (4:01:08), który prowadził po pływaniu i jeździe na rowerze. Czwartą lokatę zajął drugi przed rokiem Anton Blokhin (04:02:58).
Rywalizacja pań była nieco bardziej wyrównana. Podobnie jak przed rokiem wygrała Maria Cześnik (04:22:21), druga była Camilla Lindholm (04:24:39), a trzecia Ewa Bugdoł (04:26:23).
Z Polaków pierwszy na mecie zameldował się Kacper Adam (4:07:45). Warto również wspomnieć o wspaniałym wyniku gdynianina Daniela Formeli (4:11:01), który zdeklasował wielu zawodników z elity i zajął wysokie 8. miejsce.
W sobotę, 9 sierpnia wyścig na dystansie sprinterskim pewnie wygrał Mateusz Rak. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział prawie półtora tysiąca osób.

Już za rok Gdynia będzie gościła zawody triathlonowe Ironman 70.3, czyli najbardziej prestiżowe zawody na dystansie half-ironman. Gdyńska edycja imprezy odbędzie się w dniach 7 - 9 sierpnia przyszłego roku.
Dotychczas najbliższe starty Ironman 70.3 odbywały się w St. Pölten koło Wiednia i Wiesbaden/Rheingau-Taunus-Kreis w Niemczech. Najbardziej znane zawody na dystansie Full Ironman - Ironman World Championship - odbywają się na Hawajach i stanowią najważniejsze wydarzenie triathlonowe na globie. Teraz logo Ironman zawita do Gdyni, a wraz z nim - elita światowego triathlonu.