1140 (740) 2014-03-28 - 2014-04-03

Wysokie miejsca gdyńskich gimnastyczek w Grand Prix Polski Juniorek i Seniorek

W zawodach Grand Prix Polski, które odbyły się 22 - 23.03.2014 r. na obiektach ZSSO Gdynia zaprezentowały się juniorki i seniorki z 16 polskich klubów. Sukcesem rozpoczęły ogólnopolskie starty w 2014 roku gdyńskie gimnastyczki.
W kategorii juniorek zwyciężyła Sonia Pijanowska - 57,5 pkt („Energetyk" Poznań).Tuż za nią z niewielką stratą punktów uplasowały się trzy gdynianki. Na drugim miejscu zawody ukończyła Angela Kosoulieva (SGA Gdynia) 57,35 pkt a na trzecim jej koleżanka klubowa Natalia Kozioł - 57,2 pkt. Tuż za podium uplasowała się Julia Wiśniewska (UKS „Jantar" Gdynia) 54,45 pkt. Te cztery zawodniczki zaprezentują się w turnieju międzynarodowym w Izraelu - kolejnym starcie w przygotowaniach do Mistrzostw Europy Juniorek które odbędą się w Baku.
W wieloboju wśród 44 startujących juniorek w czołówce uplasowały się również pozostałe gdynianki: Julia Woźniak (SGA Gdynia) - 7 m, Paulina Maszota (SGA Gdynia) - 8 m, Paulina Mikuła (UKS „Jantar" Gdynia) - 12 m, Klaudia Grochalska (SGA Gdynia) - 13 m, Angelika Kobylińska (UKS „Jantar" Gdynia) - 23 m.
W kategorii seniorek całe podium zajęły gdynianki. Zawody wygrała Marta Jasińska (UKS „Jantar" Gdynia). Na drugim miejscu stanęła Marta Kulesza (SGA Gdynia), a na trzecim Malwina Kozłowska (UKS „Jantar" Gdynia). Wysokie piąte miejsce zajęła Angelika Rywalska (UKS „Jantar" Gdynia).
Wszystkie startujące gdynianki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.
Gratulujemy zawodniczkom oraz gdyńskiej kadrze trenerskiej udanego początku sezonu 2014.