1139 (739) 2014-03-21 - 2014-03-27

Warsztaty w EXPERYMENCIE!

Warsztaty w EXPERYMENCIE!Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza w sobotę, 29 marca 2014 r. do udziału w kolejnej edycji cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów rodzinnych „Pan Kulka na tropie... czyli Tajemnica Zaginionego Professora"!

Warsztaty, w czasie których uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę większych lub nieco mniejszych detektywów, to fascynująca zabawa dla rodziców z dziećmi powyżej 6 roku życia. Wspólnie rozwiążecie zagadki i łamigłówki poprzez serie doświadczeń z pogranicza chemii, fizyki, biologii, geologii czy medycyny!

W trakcie warsztatów za pomocą doświadczeń, eksperymentów oraz dedukcji spróbujecie dowiedzieć się, gdzie ukrył się tajemniczy Professor. Dokonacie analizy próbek materiałów znalezionych w różnych lokalizacjach na terenie wystawy, a dzięki doświadczeniom wytypujecie właściwe miejsce, w którym schowała się poszukiwana postać.

Wciągające eksperymenty, takie jak szukanie ukrytych napisów przy użyciu światła ultrafioletowego czy badanie zabarwienia wskaźników w różnych środowiska sprawią, że poznacie podstawowe techniki laboratoryjne, a każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy badacz!

Warsztaty odbędą się o godzinie 11.00, 13.00 oraz 15.00. Cena godzinnego spotkania: 16 zł od dziecka, opiekunowie biorą udział w warsztatach bezpłatnie, ale ich udział jest wymagany. Jednemu dziecku może towarzyszyć maksymalnie jeden opiekun. Oprócz zakupu biletu na warsztat konieczny jest zakup biletu wstępu dla dziecka i opiekuna na wystawę wg obowiązującego cennika. Sprzedaż biletów przez internet oraz telefonicznie (pod nr 58 698 21 37).

Centrum Nauki EXPERYMENT czynne jest od wtorku do piątku w godz. 9.00 - 18.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00 - 19.00, poniedziałki - nieczynne. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Pomorski Park Naukowo - Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia - Redłowo.