1139 (739) 2014-03-21 - 2014-03-27

Cheerleaders z MDK brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski 2014

W dniach, 15-16 marca br., w Łochowie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Cheerleaders. W zawodach brało udział 86 zespołów i 72 duety zespołów z całej Polski, w tym aż trzy zespoły i jeden duet z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni.
Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił duet Maja Kaszubowska i Nicole Bolda, które po bardzo wyrównanej walce zajęły III miejsce.
W drugim dniu Mistrzostw do rywalizacji przystąpiły zespoły z dywizji pom dance i cheer dance. Seniorki, zespół Elka trenowany przez Kamilę Hamerską i Julę Szmit oraz juniorki zespół Galaxy, których trenerem jest Anna Kwitniewska wywalczyły trzecie miejsca i brązowe medale, najmłodszy zespół z MDK - Renifery, trenowany również pod okiem Kamili Hamerskiej i Julii Szmit, pierwszy raz startował w Mistrzostwach Polski.
Gdyńskie Reniferki zakwalifikowały się do finałów i zajęły szóste oraz drugie miejsce i otrzymały wspaniały puchar w dodatkowym konkursie dla zespołów najlepiej kibicujących.
Podczas Mistrzostw Polski ogłoszone zostały również wyniki Pucharu Polski 2013. Trzecie miejsce dla Gdyni wywalczyły seniorki z zespołu ELKA.