1064 (664) 2012-08-24 - 2012-08-30

Adam Głogowski młodzieżowym mistrzem

Adam Głogowski, zawodnik Yacht Klubu Stal Gdynia, wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w klasie Optimist i uzyskał tytuł Mistrza Polski. Jest to olbrzymie osiągnięcie, gdyż konkurencja w tej klasie jest bardzo wysoka. Poza tym w klasyfikacji chłopców klub zajął 2 punktowane miejsca.
Z kolei Aleksandra Jędryczka zajęła 3 miejsce w kategorii dziewcząt, Karolina Mikulec również mieści się na punktowanym miejscu. Program treningowy grupy, w której startują młodzi zawodnicy dofinansowany jest przez Miasto kwotą 15 tys. zł.
W sezonie 2012 już Maciej Grabowski, zawodnik YK Stal Gdynia, zdobył Mistrzostwo Polski, a także Eastern Hemisphere Championship w olimpijskiej klasie Star. Klub liczy na dobre wyniki Maćka w jesiennych Mistrzostwach Polski w klasie Laser, a także na Nicole Rydz (klasa Europa), Piotra Jędryczkę (ISA 407) oraz Łukasza Skrzyckiego (klasa int 505).