SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Festiwal Gdynia OPEN 2017

Opis alternatywny 2017/plakat_GDYNIA_OPEN_2017.jpg
Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia muzyczne - - - wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej GDYNIA OPEN 2017 odbędzie się od 15 do 18 czerwca 2017 r. w Gdyni.  W tegorocznej edycji weźmie udział rekordowa liczba uczestników! Koncert Laureatów festiwalu GDYNIA OPEN odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w godz. 12.00 -15.00 na placu Grunwaldzkim.

O tym, kogo usłyszymy podczas tego rozśpiewanego wydarzenia zadecyduje jury. Koncert finałowy poprzedzać będą bowiem przesłuchania konkursowe, w których udział wezmą dzieci z całej Polski oraz z zagranicy. O miejsce na scenie rywalizować będą dzieciaki i młodzież w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat, 17-25 lat. Wystąpią soliści, duety oraz grupy wokalne. Będzie kogo słuchać!

Zgłosiło się ponad 500 uczestników-wokalistów. Przyjadą uczestnicy z kraju, ale będziemy także gościć wokalistów i zespoły z Serbii,  USA, Rumunii i Ukrainy.

Przesłuchania konkursowe odbywać się będą od 15 do 17 czerwca w dwóch salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (budynek nr III, al. Zwycięstwa 96/98). W skład jury wchodzą m.in. wokalistki Wanda Kwietniewska, Ola Zduniak i Weronika Korthals, trenerki muzyczne Anna Domżalska i Krystyna Piotrowska, a także dziennikarz muzyczny oraz autor tekstów piosenek Rafał Podraza. Dodatkową atrakcją dla uczestników z pewnością będą warsztaty artystyczne prowadzone przez Piotra Balickiego, Jacka Kuleszę oraz Weronikę Korthals. Młodzi artyści rywalizować będą o nagrody finansowe i tytuły „Uśmiechniętej Rybki” (dzieci) oraz „Złotej Rybki”, „Srebrnej Rybki” i „Brązowej Rybki” (młodzież).

Wydarzenie organizuje Laboratorium Innowacji Społecznych, we współpracy z Zespołem Szkół nr 14 w Gdyni.