SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Spotkanie z fotografką Karoliną Harazim-Mazur

aparat fotograficzny

aparat fotograficzny

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

W ramach projektu Miejskie Lekcje Fotografii Fundacja Machina Zmian oraz Miasto Gdynia zapraszają na spotkanie z fotografką Karoliną Harazim-Mazur.

Podczas spotkania Karolina Harazim-Mazur opowie o swoim projekcie artystycznym "Dzienniki spacerowe", a także o współpracy kuratorskiej z fotografami i fotografkami, tworzeniu książek fotograficznych, promowaniu artystów/artystek i wydarzeń kulturalnych oraz współprowadzeniu galerii fotografii.  Spotkanie poprowadzi Sylwia "Nikko" Biernacka.

Obowiązują zapisy.

Karolina Harazim-Mazur 
Narzędziami jej pracy są słowa i czas. Doradza, czuwa i ratuje z opresji. Współpracuje z artystami i artystkami oraz instytucjami i organizacjami, doradzając i koordynując realizację oraz działania promocyjne przedsięwzięć artystycznych. Aktywnie działa w obszarze animacji kultury i wydarzeń artystycznych, głównie związanych z fotografią.

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą UJ, podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich w zakresie prezentacji sztuki współczesnej UJ oraz podyplomowych studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Doradza oraz koordynuje działania i realizację procesów promocyjnych przedsięwzięć kulturalnych, współpracuje z artystami i instytucjami. Posiada rozległe doświadczenie w pozyskiwaniu środków ze źródeł publicznych i prywatnych. W latach 2007-2010 Prezeska Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza. Od 2010 we współpracy z krakowskimi uczelniami wyższymi realizuje autorski program wykładów akademickich i warsztatów dotyczących marketingu w działalności artystycznej ("Marketing i elementy wiedzy prawnej w działalności artystycznej" na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w latach 2010 i 2011 roku; od kwietnia 2012 do marca 2013 doradca ds. marketingu sztuki Biura Karier ASP w Krakowie; od października 2012 "Przygotowanie projektu fotograficznego - wybór tematu, realizacja projektu, pozyskiwanie sponsorów. Skuteczny artysta - instrukcja obsługi" w Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej). Od 2011 do 2013 roku koordynatorka projektu Goethe-Guerilla we współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie. Koordynatorka promocji i PR Miesiąca Fotografii w Krakowie podczas 10., 11. oraz 12. edycji festiwalu. Koordynatorka kontaktów z mediami 38. edycji festiwalu Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Od 2013 roku rzeczniczka prasowa Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, obecnie na urlopie wychowawczym.

Prowadzi fotograficzne Dzienniki spacerowe, w których rejestruje ciekawe, zabawne, intrygujące fragmenty otaczającej rzeczywistości napotkane podczas spacerów z Synem.

Celem projektu Miejskie Lekcje Fotografii jest edukacja fotograficzna mieszkańców/mieszkanek Gdyni. W ramach projektu cyklicznie odbywają się: warsztaty fotografii bezkamerowej dla dzieci, warsztaty "Technika - czyli pierwszy krok do magii" dla dorosłych, spotkania z uznanymi fotografami/ fotografkami, fotospacery po gdyńskich dzielnicach oraz warsztaty "Przenikanie czasów" - mające na celu stworzenie sentymentalnej mapy ulubionych miejsc w Gdyni.

Projekt jest realizowany przez Fundację Machina Zmian. Partnerami projektu są Laboratorium Innowacji Społecznych i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Frames - Studium Fotografii.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni.