SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Nadmorski Plener Czytelniczy

Opis alternatywny __old/gdynia.pl/g2/2016_08/111186_filebig.jpg
Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne - - - wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni to trzydniowa impreza, która jest dla mieszkańców i turystów doskonałą okazją do poznania oferty znanych i cenionych oficyn wydawniczych, zakupu książek po atrakcyjnych cenach, a przede wszystkim do spotkań z uznanymi i lubianymi autorami. Plener odbędzie się na Bulwarze Nadmorskim od 28 do 30 lipca 2017 r. 

Godziny otwarcia:
·         w piątek w godz. 12.00 - 19.00,
·         w sobotę i niedzielę w godz. 11.00 - 19.00.
 

Spotkania autorskie

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni to wakacyjne spotkania z literaturą wszystkich gatunków. W 2017 roku jak zwykle wyjątkową atmosferę będą tworzyć stali goście: Hanna Bakuła, Marta Fox, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. W Gdyni pojawią się także nowi autorzy: Jacek Dehnel,  jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, poeta i tłumacz, Sylwia Zientek, autorka powieści obyczajowych i historycznych, jedna z najciekawszych pisarek, które zaistniały na polskim rynku w ciągu ostatnich lat oraz Artur Domosławski, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów, nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017.
Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników kryminału, Mariusz Czubaj, laureat nagrody Wielkiego Kalibru 2017, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, z pewnością kolejny już raz zaskoczy miłośników tego gatunku.
Joanna Mucha, posłanka i była minister, opowie o swoim debiucie literackim i skąd pomysł na powieść z gatunku postapo. Robert Biedroń, były poseł i obecny prezydent Słupska, jak zwykle, nie będzie unikał trudnych tematów. To będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jaką drogę przeszedł, by spełnić swoje marzenia.
Nina Majewska-Brown, Bernadeta Prandzioch i Agnieszka Pietrzyk porozmawiają m.in. o swoich inspiracjach, pomysłach oraz o bohaterkach, które stworzyły. Debiutantki: Elżbieta Kosobucka i Diane Rose opowiedzą skąd pomysł, by zająć się pisaniem.
Tematy historyczne w kontekście Gdyni, miasta-gospodarza, podejmie na spotkaniu Michał Piedziewicz, autor powieści „Dżoker” i „Domino”.
W czasie wakacji, nie może też zabraknąć tematów podróżniczych, o wyzwaniach i radościach jakie niesie za sobą odwiedzanie najodleglejszych zakątków świata opowie Jacek Pałkiewicz. W podróż do świata satyry i piosenki zabierze nas Krzysztof Daukszewicz, felietonista, tekściarz, poeta i piosenkarz.
 
Spotkania z autorami poprowadzą Jerzy Kisielewski i Piotr Dobrołęcki, a także Marek Przybylik oraz Tomek Pawlik.

Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Muzeum Miasta Gdyni i Gdyńskiej Szkole Filmowej.
 

Dobre książki w dobrych cenach, nowości i bestsellery

Na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim pojawi się blisko 70 wydawnictw. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach. Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę w plenerowej księgarni z publikacjami dotychczasowych laureatów Nagrody, a także tegorocznych nominowanych.
 

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Na najmłodszych czekają m.in.: morskie warsztaty plastyczne z Piotrem Karskim i rodzinne czytanie bajek organizowane przez Fundację Miasto Słów. Michał Zawadka, autor książek społecznych i mówca motywacyjny poprowadzi wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodzieży. Także gdyńska Miejska Biblioteka Publiczna specjalnie na Plener przygotowała bogaty program działań dla najmłodszych.
 

Relaks z muzyką

Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Relaks wśród książek na 6. Nadmorskim Plenerze Czytelniczym umilać będzie muzyka bluesowa (od piątku do niedzieli, zawsze o godz. 18.00).
 

Pełny program

www.muratorexpo.pl/plener