SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE:

Kalendarz wydarzeń

Gdyńskie warsztaty podróżnicze

Gdyńskie warsztaty podróźnicze

Gdyńskie warsztaty podróźnicze

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 24.11.2017 18:00 - Wstęp wolny

Kontynent afrykański będzie głównym tematem kolejnej edycji Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat". Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się wybitni reporterzy i podróżnicy: Wojciech Jagielski, Andrzej Meller, Bartek Sabela, Tomasz Owsiany, Robert Gondek, Krzysztof Jaxa Kwiatkowski, Dominik Szmajda, Adam Kamrowski i Barbara Gostyńska, Aldona Klebowska i Kuba Dąbrowski, Monika Witkowska, Marcin Korzonek.

Goścmi spotkań będą:
 
27 października - Krzysztof Jaxa Kwiatkowski
Tematem spotkania będzie sytuacja geopolityczna i rozwój ruchu turystycznego na terenie Czarnej Afryki Subsaharyjskiej. Prelegent opowie o praktycznych możliwościach podróżowania przez Czarną Afrykę (w kontekście rożnych atrakcji turystycznych), o najlepszych safari w rejonie, ale także o trudnej sytuacji programów ochronnych zwierząt i problemach polityki związanej z poszerzaniem parków narodowych. Usłyszymy też o bezpieczeństwie w podroży przez Czarny Kontynent oraz o życiu białego Polaka przez 20 lat w krajach Afryki.

10 listopada - Wojciech Jagielski
– dziennikarz, reporter, korespondent wojenny, pisarz. Świadek wydarzeń politycznych przełomu wieków w Afryce i Azji, w swoich reportażach opisywał konflikty zbrojne w Afganistanie, Czeczenii, Gruzji, Ugandzie, RPA. Autor następujących książek: „Dobre miejsce do umierania”, „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Trębacz z Tembisy”, „Wszystkie wojny Lary”. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaką Bene Merito, laureat nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagrody im. Dariusza Fikusa, Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTory.

24 listopada - Robert Gondek

Spotkania odbywają się w godz. 18.00 - 20.00 w Sali Morskiej PPNT Gdynia. Istnieje możliwość bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3. roku życia (zgłoszenie najpóźniej na dzień przed spotkaniem na adres warsztatypodroznicze@gmail.com).

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.