SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

99. Gdyńskie warsztaty podróżnicze

Gdyńskie warsztaty podróźnicze

Gdyńskie warsztaty podróźnicze

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 23.02.2018 18:00 - Wstęp wolny

Kontynent afrykański jest głównym tematem kolejnej edycji Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat". Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się wybitni reporterzy i podróżnicy: Wojciech Jagielski, Andrzej Meller, Bartek Sabela, Tomasz Owsiany, Robert Gondek, Krzysztof Jaxa Kwiatkowski, Dominik Szmajda, Adam Kamrowski i Barbara Gostyńska, Aldona Klebowska i Kuba Dąbrowski, Monika Witkowska, Marcin Korzonek.

Miasto Gdynia i Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Gdynia zapraszają na 99. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Bartkiem Sabelą – podróżnikiem, pisarzem i reporterem, autorem trzech książek: „Może (morze) wróci” (nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana), „Wszystkie Ziarna Piasku. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej” (nagrodzona przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015 i nominowana do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej) oraz „Afronauci. Z Zambii na księżyc”. Współpracuje z Kontynentami oraz Dużym Formatem Gazety Wyborczej. Na spotkaniu prelegent opowie o swoich doświadczeniach z podróżowania do Demokratycznej Republiki Konga, gdzie pracuje nad nowym tematem.

Następne warsztaty:
6 kwietnia - Andrzej Meller
20 kwietnia - Dominik Szmajda

Spotkania odbywają się w godz. 18.00 - 20.00 w Sali Morskiej PPNT Gdynia.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.