SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

A może nad morze – majówka z Centrum Nauki EXPERYMENT

Opis alternatywny 2017/Majówka w Centrum Nauki Experyment.jpg
Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne - - - wydarzenie archiwalne - Płatny, kup bilety

Jak oceanografowie radzą sobie ze sztormami? Czy Bałtyk jest czysty i … ile plastiku zjadamy nawet o tym nie wiedząc? Jak zorganizować wyprawę badawczą w Antarktykę? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Centrum Nauki EXPERYMENT wraz naukowcami z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w ramach tegorocznej majówki.

Od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja EXPERYMENT będzie czynny codziennie od 10.00 do 19.00 – również w poniedziałek! W tych dniach Experyment zaprasza wszystkich do wspólnej morskiej podróży w głębiny Bałtyku.

W trakcie długiego majowego weekendu odwiedzający EXPERYMENT będą mogli bliżej przyjrzeć się pracy oceanografów, usłyszeć na czym polegają badania naukowe z zakresu fizyki, chemii, biologii i geologii morza, porozmawiać bezpośrednio z naukowcami oraz wziąć udział w fascynujących interaktywnych warsztatach.

W programie:
- spotkania z naukowcami Instytutu Oceanografii UG – codziennie będzie można porozmawiać
z innym ciekawym gościem!
- warsztaty otwarte, podczas których w specjalnie przygotowanych akwariach będzie można obejrzeć żywe zwierzęta i rośliny Bałtyku, dowiedzieć się, jak bardzo nasze morze jest słone oraz stworzyć własne preparaty mikroskopowe,
- prezentacja sprzętu, który jest obowiązkowym wyposażeniem każdej jednostki badawczej, takiego jak sondy, batometry, czerpacze a nawet ponton!
 
Wszystkie atrakcje w ramach weekendu majowego będą dostępne w cenie biletu na wystawę.