SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE:

Kalendarz wydarzeń

Teatr Zajechał na Chylonię

Opis alternatywny 2017/Teatr zajechał na Chylonię 2017 grafika.jpg
Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Spektakle / Filmy - - - wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza 13 listopada na najmłodszych i nieco starszych czekają przedstawienia wystawiane w ramach projektu „Teatr Zajechał na Chylonię”.

Jest to projekt ułatwiający i zachęcający mieszkańców osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego na Chyloni – rewitalizowanej dzielnicy Gdyni – do aktywnego udziału w bogatej ofercie kulturalnej miasta.

Projekt jest również powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego środowisku, blisko miejsca zamieszkania.

Listopadowe popołudnia z teatrem otworzy 13 listopada o godz. 16.00 „Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym Koniku” wg Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak.

Obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak.

Na starszych czekają natomiast: „Epitafium dla Władzy” (13 listopada o godz. 18.00) inspirowane myślą „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Ewy Ignaczak, „Pan Kot” i „Dzielnice cudów”.


Ponadto spektaklom dla najmłodszych będzie towarzyszyć miniwarsztat teatralny, który pomoże młodym widzom w interpretacji przedstawienia.
Przedstawienia dla dorosłych połączone będą z dyskusją o teatrze.