SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Bazy patentowe - jak korzystać, żeby skorzystać

Bazy patentowe - jak korzystać, żeby skorzystać

Bazy patentowe - jak korzystać, żeby skorzystać

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Przedsiębiorczość Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 21.02.2018 10:00 - Wstęp wolny

Publikacje patentowe to najbardziej aktualne i wyczerpujące źródło wiedzy naukowo-technicznej, a także ekonomicznej, biznesowej i prawnej. Wiesz, że blisko 90% wiedzy technicznej publikowanej na świecie jest dostępne w bazach patentowych? A czy wiesz, jak z nich korzystać? Masz okazję się dowiedzieć!

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej PPNT Gdynia zaprasza na warsztaty poświęcone praktycznym aspektom korzystania z baz patentowych. Zaprezentowane zostaną najważniejsze nieodpłatne bazy patentowe, omówione rodzaje i metodyka badań patentowych i pokazane w formie warsztatów, jak wyszukiwać informacje patentowe w największej ogólnodostępnej internetowej bazie Espacenet. Nauczysz się sprawdzać, jakie są najnowsze trendy technologiczne w twojej dziedzinie, podglądać, nad jakimi rozwiązaniami pracuje konkurencja oraz badać, czy twoje rozwiązanie nie narusza cudzego patentu. W przyszłości oszczędzisz też czas potrafiąc weryfikować, czy prowadzone prace badawczo-rozwojowe nie roztrząsają rozwiązanego już problemu.

Kiedy: 21.02.2018 (środa), w godz. 10:00-12:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja

Program wydarzenia:

10:00 - 10:45 Bazy patentowe i specyfika poszukiwań patentowych
10:45 - 11:00 Przerwa
11:00 - 12:00 Przykładowe poszukiwania - część warsztatowa

Podczas warsztatów mile widziana jest praca z własnym laptopem - najwięcej wyniesiesz, pracując samodzielnie!

Warsztaty poprowadzi rzecznik patentowy Anna Kwapich - absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, przez wiele lat nauczyciel akademicki na tym wydziale, następnie rzecznik patentowy na Politechnice Gdańskiej, gdzie jednocześnie zorganizowała i prowadziła ośrodek informacji patentowej. Współtworzyła także Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia, z którym współpracuje do dziś. Od 2000 r. prowadzi własną kancelarię patentową. Posiada uprawnienia polskiego i europejskiego rzecznika patentowego, prowadzi postępowania przed Urzędem Patentowym RP, Europejskim Urzędem Patentowym (EPO), Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO). Specjalizuje się w ochronie rozwiązań technicznych i badaniach patentowych. Przygotowała i wygłosiła wiele wykładów oraz prezentacji na temat ochrony własności przemysłowej oraz informacji patentowej dla różnych środowisk - studentów, doktorantów, pracowników uczelni, przedsiębiorców.