Europejskie Dni Sztuki i Kultury Ulicznej "Bruk Festival"

Opis alternatywny

16.06.2006 r.


logo80m

Europejskie Dni Sztuki i Kultury Ulicznej "Bruk Festival"
Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej, Plaża Gdynia Śródmieście, Plac Grunwaldzki, Aleja Topolowa, Klub Filmowy
16 czerwca - 6 lipca 2006 roku
www.brukfestival.pl


Bruk Festival to jedyna taka impreza w Polsce reprezentująca kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk Sumer Street Festival to także niepowtarzalna okazja by zobaczyć na żywo gwiazdy ulicznej muzyki, teatru, tańca, graffiti i nauczyć się czegoś u ich boku.
Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w centrum Gdyni (Plaża Miejska, Skwer Kościuszki, ul Świętojańska, Teatr Muzyczny). Całość będzie podzielona na 2 części - pierwsza mające miejsce w Teatrze Muzycznym - Międzynarodowy Festiwal Teatralny i imprezy towarzyszące odbywać się będzie od 16 do 18 czerwca 2006. Druga część rozpocznie się wraz z początkiem wakacji, czyli 23 czerwca i przez dwa tygodnie w Gdyni zagoszczą - beatboxerzy, tancerze, dj'e, producenci muzyczni i wiele osób zainteresowanych i współuczestniczących w kulturze Urban Music i Hip -Hop. W tej części najważniejszą imprezą będzie wielka gala i koncerty Bruk Mega Show, która odbędzie się 30 czerwca 2006 na plaży Śródmieście.
Organizatorami Festiwalu są: Dobra Sztuka, Miasto Gdynia, Teatr Muzyczny, Agencja Plej Entertejment, Korponaracja, Polska Federacja Stylu Wolnego oraz inne mniejsze firmy, działacze i artyści związani z promocją i aktywizacją kultury miejskiej w Polsce. Festiwal ten jest wielkim przeglądem aktywności twórczej młodych ludzi w Polsce reprezentujących szeroko rozumianą kulturę miejską znaną na świecie jako Urban Culture.