Komunikaty dla mediów

Muzeum Emigracji łączy czas i przestrzeń

Muzeum Emigracji w Gdyni gościło w czwartek 27 kwietnia konferencję naukową Chronotop. Jej tematyka krążyła wokół historii, czasu i przestrzeni, które mają wpływ na przyszłość. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele środowisk akademickich z wielu krajów świata, w tym z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Włoch czy Japonii.


Konferencja naukowa Chronotop jest dedykowana relacjom czasu i przestrzeni w literaturze i sztuce. Nasi goście będą skupiać się na wymiarach motywu chronotopu, czyli szeroko rozumianego doświadczenia antropologicznego. Muzeum Emigracji wpisuje się w konwencję tej konferencji, ponieważ dotyczy ona historii ludzi i ich dziejów, które mają wpływ na przyszłość. My interesujemy się ludźmi, którzy rozpoczęli w innym miejscu na świecie nowe życie, ale wciąż bardzo są związani z przeszłością – mówi rzecznik prasowy Muzeum Emigracji Aleksandra Sosnowska-Serek.

 
Gości w imieniu miasta powitał wiceprezydent Gdyni Michał Guć. Wśród zebranych osób znaleźli się literaturoznawcy i historycy, lecz nie były to jedyne dyscypliny naukowe, które wniosły swój wkład w wydarzenie. Na konferencji mamy przedstawicieli nauk medycznych, a także reżysera. Program spotkania jest bardzo obfity, gościmy przedstawicieli środowisk akademickich niemal z całego świata – dodaje Aleksandra Sosnowska-Serek.

 
Dla uczestników konferencji Chronotop Gdynia była drugim przystankiem na trasie spotkań naukowych. Inauguracja czterodniowej konferencji odbyła się w Słupsku. Przed akademikami jeszcze wizyta w Sopocie.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona