Komunikaty dla mediów

Deszcz nagród dla Młodzieżowego Domu Kultury!

Intershow 2018 // fot. MDK w Gdyni

Na początku stycznia Podhale podbili młodzi tancerze i wokaliści z całego świata. W trakcie XVI Międzynarodowego Festiwalu Intershow 2018 reprezentacja z MDK w Gdyni pokonała około 800. rywali i przywiozła ze sobą masę nagród. Prezentujemy wyniki nagrodzonych artystów.

Podczas trwającego, od 4 do 8 stycznia, konkursu młodych talentów gdynianie zajęli I miejsca w kategoriach: zespoły taneczne i zespoły wokalne oraz I i II miejsca w kategorii wokalistów (solo i duet), a także zdobyli dwa wyróżnienia. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek 8 stycznia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

- Każdy udział młodzieży w imprezach artystycznych — bez względu na wynik — to bezcenne doświadczenie, nowe przyjaźnie oraz motywacja do rozwijania swoich pasji — mówi Elżbieta Cupiał, dyrektorka MDK w Gdyni i trenerka grupy wokalistów.
- Jestem pewna, że duża część tej młodzieży zwiąże się zawodowo ze sceną lub w przyszłości zastąpi nas trenerów, przekazując swoje umiejętności młodszym pokoleniom, to jest największa wartość – dodaje.

W kategorii wiekowej 14–16 lat największe wrażenie na jury zrobiła interpretacja piosenek z filmu „Avatar” i musicalu „Dźwięki muzyki” w brawurowym wykonaniu zespołu „Granda”. I miejsce przypadło również grupie młodzieżowej „Wiercipięty”, która utworami „Can’t Stop the Feeling” i "Kiedy nie śpią sny” z filmu „Merida Waleczna”, wywalczyła najwyższe miejsce na podium w kategorii wiekowej 17-22.

Równie oszałamiające wyniki osiągnęli soliści. I miejsca zajęli: 11-letnia Gabrysia Borys za piosenkę „Śnieg” z repertuaru Grzegorza Turnaua i utwór "The Climb” oraz 14-letnia Amelia Rydzyńska. II miejsce przypadło natomiast Alicji Sporek za „Boskie Buenos”  Maanamu i „Non je ne regrette rien” Edith Piaf. Ponadto jury konkursu Intershow wyróżniło Zuzannę Polańską i Dominikę Popek.

Za najlepszy duet w kategorii wiekowej 10-13 uznano Zuzannę Polańską i Gabrysie Borys, które wykonały piosenki „My Future" i Po raz pierwszy widzę blask”. W kolejnej kategorii wiekowej, (14-16 lat) najwyższe noty otrzymała Amelia Rydzyńska i Gabrysia Borys. Młode artystki wykonały piosenkę „Help” Beatlesów i „Don’t Dream It’s Over” z repertuaru Crowded House.

Doskonałe wyniki przywieźli do Gdyni tancerze, zgarniając aż trzy I miejsca. W kategorii wiekowej 16-21 w klasie tańca sportowego zwyciężył zespół „Moderna” z choreografią do muzyki „Blue Rapsody”. Tanecznym krokiem na najwyższej miejsce na podium wszedł również zespół „Supernowa” startujący w kategorii wiekowej do lat 12. Natomiast za najlepszy taniec nowoczesny, w przedziale wiekowym 13-16, jurorzy uznali występ zespołu „Korrigans”.

Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni pomaga rozwijać pasje utalentowanej młodzieży już od ponad 60 lat. W swojej bogatej ofercie oferuje 10 pracowni tematycznych, m.in. plastyczną, teatralną, techniczną, sportową, językową oraz taneczną i wokalną. Więcej informacji o zajęciach prowadzonych w MDK znajdziecie tutaj.