Komunikaty

Dalsze przygody Uli - wyniki konkursu

Opis alternatywny uzytkownicy/a.wolowicz@gdynia.pl/naklejka Wchodzę.jpg
W maju ruszyła kampania „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”, której zadaniem było pokazanie, że każdy powinien mieć szansę uczestnictwa we wszystkich aspektach codziennego życia. Kampanii towarzyszyły animowane filmiki, których główną bohaterką jest Ula – dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim. W wyniku zorganizowanego konkursu, poznamy jej dalsze losy.
 
Jak pomóc osobie z niepełnosprawnościami, gdy nie wiemy jak? Pomoże nam w tym Ula, którą zobaczymy w codziennych sytuacjach. – Ula jeździ na wózku i doskonale sobie radzi. Pokazuje też, że aby móc pokonać bariery nie tylko należy zmieniać świat, ale zmian dokonywać również w samym sobie – tłumaczy Beata Wachowiak-Zwara, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych.
 
W nowych filmikach towarzyszących kampanii zobaczymy Ulę jako uczennicę. – Historia jest kontynuacją poprzednich przygód dziewczynki. Ula poszła do szkoły i uczy się, by zostać filmowcem. Celem filmików jest zmiana podejścia do niepełnosprawności. Niestety wciąż musimy się tego uczyć – mówi zwyciężczyni Monika Rogo.
 

Laureatka konkursu na scenariusz dalszych przygód Uli otrzymała:
• zaproszenie na Bankiet Prezydenta Gdyni inaugurujący 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
• akredytację na 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
• produkcję spotu zrealizowanego na podstawie scenariusza pod opieką artystyczną Urszuli Morgi, autorki kampanii społecznej „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.