Co Nowego

Zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Opis alternatywny

07.08.2015 r.

W dniach 8-9 sierpnia 2105 na ulicach Gdyni i Rumi odbędzie się Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. W związku z imprezą wystąpią istotne zmiany w organizacji ruchu.
 
Aleja Jana Pawła II
Od godz. 6.00 w środę  5 sierpnia do godz. 22.00 w poniedziałek 10 sierpnia
  zamknięty będzie odcinek al. Jana Pawła II na wysokości Akwarium Gdyńskiego.
Od godz. 6.00 w czwartek 6 sierpnia do godz. 22.00 w niedzielę 9 sierpnia  al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na całej długości, od ul. Waszyngtona. 
 
Sobota, 8 sierpnia (dystans sprint)
Od godz. 9.30 do godz. 13.30 (trasa kolarska) zostaną zamknięte uliceWaszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (na całej długości), Jana z Kolna (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja), Plac Kaszubski, Świętojańska do 10 Lutego (z możliwością ruchu w jednym kierunku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego), Skwer Kościuszki.
Od godz. 9.30 do godz. 14.00 (trasa biegowa) zostaną zamknięte: Skwer Kościuszki, ulice Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego, Skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego, Aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.
 
Śródmieście
W godzinach 9.30-13.30 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z rejonu Skwer Kościuszki, ulic Waszyngtona, Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, Hryniewickiego, św. Wojciecha, św. Piotra, Portowej oraz Wendy, Węglowej i Chrzanowskiego.
Na Placu Kaszubskim i ul. Świętojańskiej możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku).
Na ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowaniu z ul. Władysława IV będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę ul. Śląskiej.
Ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja.
Ul. Abrahama na odcinku pomiędzy ulicami Batorego i 10 Lutego zostanie zaślepiona z wjazdem od strony ul. Batorego.
W godzinach 9.30-14.00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz Placu Grunwaldzkiego.
 
Kamienna Góra
W godzinach 9.30- 14.00 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie przez ul. Świętojańską oraz poprzez ul. Legionów. Nie będzie dojazdu do ul. Armii Krajowej.
 
Obłuże, Pogórze, Oksywie
Dojazd do centrum wyłącznie Estakadą Kwiatkowskiego i ul. Morską - zamknięcie ul. Janka Wiśniewskiego.

Port
Dojazd do Portu wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do Czechosłowackiej.
Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.  

Mapa trasy rowerowej na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Mapa trasy biegowej na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Niedziela 9, sierpnia (dystans długi)
Od godz. 7.30 do godz. 13.40 (trasa kolarska) zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej),  Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (na całej długości), Estakada Kwiatkowskiego -  łącznice z ul. Janka Wiśniewskiego i Hutniczą (przejazd Estakadą na wprost na obu kierunkach zwężony do jednego pasa ruchu), Hutnicza (na całej długości), Jana z Kolna ( z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja), Plac Kaszubski i Świętojańska do 10 Lutego (z możliwością ruchu w jednym kierunku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego), Skwer Kościuszki oraz w Rumi ulice: Dąbrowskiego, Pomorska, Gdańska, Dębogórska, Starowiejska, I Dywizji Wojska Polskiego, Rumska (DW 100) do Leśnej w Mostach.

Od godz.10.00 do godz. 16.40 (trasa biegowa) zostaną zamknięte: Skwer Kościuszki (od Jana Pawła II do Borchardta), ulice Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego, Prusa (odcinek 200m od skrzyżowania z al. Marsz. Piłsudskiego), Skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego, Aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.
 
Tranzyt
Przejazd przez Gdynię pomiędzy Gdańskiem a Rumią (kierunek Hel) Drogą Obwodową Trójmiasta (S-6) i ulicą Morską lub od Sopotu: al. Zwycięstwa, Wielkopolska, Lotników, Droga Gdyńska, Śląska, Morska. Ulica Hutnicza wyłączona z ruchu.
 
Śródmieście
W godzinach 7.30-13.40 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z rejonu Skweru Kościuszki, ulic Waszyngtona, Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, Hryniewickiego, św. Wojciecha, św. Piotra, Portowej oraz Wendy, Węglowej i Chrzanowskiego.
Na Placu Kaszubskim i ul. Świętojańskiej możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku).
Na ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowaniu z ul. Władysława IV będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę ul. Śląskiej.
Ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja.
Ul. Abrahama na odcinku pomiędzy ulicami Batorego i 10 Lutego zostanie zaślepiona z wjazdem od strony ul. Batorego.
W godzinach 10.00-16.40 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz Placu Grunwaldzkiego.
 
Kamienna Góra
W godzinach 10.00- 16.40 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie przez ul. Świętojańską oraz poprzez ul. Legionów. Nie będzie dojazdu do ul. Armii Krajowej.
 
Obłuże, Pogórze, Oksywie
Dojazd do Centrum wyłącznie Estakadą Kwiatkowskiego i ul. Morską - zamknięcie ul. Janka Wiśniewskiego
 
Port
Dojazd do Portu wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej. 
 
 
Rejon ulicy Hutniczej
W godzinach 7.30- 13.40 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Handlowej oraz z położonych po północnej stronie ul. Hutniczej odcinków ulic Wiśniowej, Nowodworskiego i Dachnowskiego. Wyjazd z okolic północnych odcinków ulic Palmowej i Północnej przez ul. Przemysłową do ul. Puckiej i dalej przez Pogórze. Niemożliwy będzie wyjazd z rejonu ulic Osada Kolejowa i św. Mikołaja. 

Mapa trasy rowerowej niedziela 9 sierpnia na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Mapa trasy biegowej 9 sierpnia na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji podczas zawodów Herbalife Triathlon Gdynia

Sobota 8 sierpnia

w godzinach od 9:30 do ok. 13:30

 • Zmiany tylko na terenie Gdyni,
 • Zmiany w sobotę dotyczą linii: R, 21, 22, 23, 24, 25, 28, 102, 105, 109, 125, 128, 133, 137, 146, 147, 150, 152, 170, 173, 194 i 204,
 • okresowo nie będzie dojazdu do Domu Marynarza, Dworca Morskiego i Stoczni Gdynia,
 • nie będą czynne przystanki Gdynia Dworzec Główny PKP - Hala przy ul. Jana z Kolna,
 • autobusy nie będą kursować ul. Wiśniewskiego - objazd ul. Morską i Estakadą Kwiatkowskiego,
 • w godz. 9:30 - 14:00, linie trolejbusowe będą kursować ul. Władysława IV, zamiast Świętojańskiej.

Opis szczegółowy


Linia 21
od godz. 9:30 do ok. 14:00

 • będzie funkcjonować z pominięciem ul. Świętojańskiej - od Urzędu Miasta do Dworca Gł. PKP objazdem: ul. Władysława IV i 10 Lutego, w obu kierunkach.

Linia 22
od godz. 9:30 do ok. 14:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP będzie funkcjonować z pominięciem Placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej - od Urzędu Miasta do Dworca Gł. PKP objazdem: ul. Władysława IV i 10 Lutego,
 • w kierunku Cisowy będzie funkcjonować z pominięciem ulicy Świętojańskiej - od placu Kaszubskiego objazdem: ul. Świętojańską, 10 Lutego, Władysława IV i od przyst. "Witomińska 01" stałą trasą.

Linie 23, 24
od godz. 9:30 do ok. 14:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP będą funkcjonować z pominięciem Placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej - od Urzędu Miasta objazdem: ul. Władysława IV i 10 Lutego,
 • w kierunku Dąbrowy z pominięciem ulicy Świętojańskiej, od placu Kaszubskiego objazdem: ul. Świętojańską, 10 Lutego, Władysława IV i od Wzgórza Św. Maksymiliana SKM stałymi trasami.
  Trolejbusy nie będą w tym czasie kursować do Stoczni Gdynia (do ok. 13:30).

Linia 25
od godz. 9:30 do ok. 13.30

 • w kierunku pętli „3 Maja - Hala" funkcjonować będzie przez ul. Dworcową i Wójta Radtkego, z pominięciem ul. 10 Lutego i placu Kaszubskiego,
 • w kierunku Cisowy obowiązuje stała trasa linii.

Linia 28
od godz. 9:30 do ok. 13.30

 • zamiast do/z pętli „3 Maja - Hala" trolejbusy będą kursować do/z pętli „Węzeł Franciszki Cegielskiej", w obu kierunkach ul. Morską, Warszawską, Śląską i Kielecką.

Linia R
od godz. 9:30 do ok. 13:30

 • w kierunku Rumi, od przystanku „Armii Krajowej 03" objazd ul. 10 Lutego i Morską do przystanku „Hutnicza - Estakada 04"; na zmienionej trasie obowiązywać będą wyłącznie przystanki:
  - „3 Maja 02",- „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska 02",
  - „Stocznia SKM - Morska 02";
  - „Morska - Estakada 02".
 • w kierunku Gdyni, od przystanku „Hala „Makro" 01" objazd ul. Morską i 10 Lutego do przystanku „Armii Krajowej 02"; na zmienionej trasie obowiązywać będą wyłącznie przystanki:
  - „Hutnicza - Estakada 01",
  - „Morska - Estakada 01",
  - „Stocznia SKM - Morska 01";
  - „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska 01";
  - „3 Maja 01".

Linia 147
od godz. 9:30 do 13:30

 • w kierunku Dworca Gł. PKP, objazd przez ul. 10 Lutego i Dworcową, z pominięciem ul. Jana z Kolna.

Linia 102
od godz. 9:30 do 13:30

 • w kierunku Chyloni, od przystanku „Plac Kaszubski - Świętojańska 02" do przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa 04", ul. Świętojańską, 10 Lutego i Dworcową, na zmienionej trasie obowiązywać będą przystanki:
  - „Plac Kaszubski - Świętojańska 02";
  - „Skwer Kościuszki - InfoBox 04";
  - „3 Maja 02".

Linie: 105, 109, 125
od godz. 9:30 do 13:30

 • autobusy będą kursować od przystanku „Armii Krajowej" do przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska" objazdem: ul. 10 Lutego,
 • przystanki „I Urząd Skarbowy", "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala" i „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa" nie będą obsługiwane.
 • Autobusy będą się zatrzymywać tymczasowo na przystanku "3 Maja 02" przy ul. 10 Lutego.

Linia 133
od godz. 9:30 do ok. 14:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP, od przystanku „Zespół Szkół Budowlanych 01" do przystanku „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM 01" objazd ul. Kopernika, Legionów, Harcerską, al. Zwycięstwa i Władysława IV, z zatrzymywaniem na przystankach:
  - tymczasowym „Wzgórze Św. Maksymiliana Syrokomli", przy ul. Kopernika, przed skrzyżowaniem
  z Legionów,
  - „Harcerska 01" przy al. Zwycięstwa.
 • Autobusy do ok. godz. 13.30 nie będą obsługiwać Dworca Morskiego.

Linia 137
od godz. 9:30 do ok. 13.30

 • trasa linii skrócona do/z pętli „Plac Kaszubski". Nie będzie obsługiwana ul. Wendy, Chrzanowskiego i Dworzec Morski.

Linie: 128, 146, 150, 152, 170, 173, 194

 • od godz. 9:30 do ok. 13:30 zamiast ul. Janka Wiśniewskiego autobusy będą kursować ul. 10 Lutego i Morską. Na trasie objazdu będą obowiązywać wyłącznie przystanki:
  - "3 Maja" przy ul. 10 Lutego, w obu kierunkach;
  - "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska" w obu kierunkach;
  - "Stocznia SKM - Morska" w obu kierunkach;
  - "Morska - Estakada" w obu kierunkach.
 • przystanki "Plac Kaszubski - Jana z Kolna", "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala", "Węzeł Ofiar Grudnia 70' ", "Janka Wiśniewskiego", "Energetyków" nie będą obsługiwane przez te linie.
 • autobusy będą się zatrzymywać tymczasowo na przystankach "3 Maja 02" przy ul. 10 Lutego i "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska 02" przy ul. Morskiej.
 • ponadto dla linii 128 od ok. godz. 9:30 do ok. 14 zawieszona będzie obsługa pętli "Dom Marynarza". Autobusy będą kursować od przystanku "Urząd Miasta - Świętojańska" zmienioną trasą, do pętli „Węzeł Franciszki Cegielskiej".
 • linie 146, 170, 173 i 194 do placu Kaszubskiego dojeżdżać będą ul. Podjazd, Dworcową i Wójta Radtkego, z zatrzymaniem na przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala 03". W kierunku powrotnym autobusy pojadą ul. Świętojańską, 10 Lutego i dalej, objazdem ul. Morską, z dodatkowym zatrzymaniem na przystankach „Plac Kaszubski - Świętojańska 02" i „Skwer Kościuszki - InfoBox 04".

Linia 204

 • od godz. 9:30 do ok. 14:00
  - w kierunku Działek Leśnych, autobusy będą kursować z pominięciem Placu Kaszubskiego i ul. Jana
  z Kolna;
  - od przystanku "Armii Krajowej 01" do przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa 04" ul. 10 Lutego, Dworcową.
 • nie będzie obsługiwana pętla „Norwida", autobusy dojadą tylko do pętli „Węzeł Franciszki Cegielskiej", z obsługą przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska".

Niedziela 9 sierpnia

 • Zmiany w niedzielę dotyczą linii: G, J, M, R, 4F, 20, 22, 23, 24, 25, 28, 85, 86, 87, 105, 109, 125, 133, 141, 146, 147, 150, 152, 170, 173, 194, 197, 198, 282, 321, 326 i 383

w godzinach od 7:30 do ok. 14:00

 • nie będzie dojazdu do Dworca Morskiego i Stoczni Gdynia,
 • nie będą czynne przystanki Dworzec Główny PKP - Hala przy ul. Jana z Kolna,
 • autobusy nie będą kursować ul. Wiśniewskiego - trasa zmieniona ul. Morską i Estakadą Kwiatkowskiego,
 • autobusy linii R będą kursować ul. Morską i Chylońską w Gdyni oraz Sobieskiego, Dąbrowskiego i Gdańską w Rumi - z pominięciem ul. Wiśniewskiego, Hutniczej i Pomorskiej,
 • nieczynne będą przystanki "Hutnicza - Estakada" w obu kierunkach, "Gołębia" w obu kierunkach i "Terminal Promowy" w kierunku Śródmieścia / Chyloni.

w godzinach od 8:30 do ok. 13:30

 • nie będzie przejazdu z Rumi do Kazimierza - znaczne zmiany na liniach M i 173.

od godzinach 10:00 do ok. 17:00

 • trolejbusy będą kursować ul. Władysława IV, zamiast Świętojańskiej,
 • nie będzie dojazdu do Domu Marynarza.

Zmiany na terenie Gdyni


Linia 20
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • w kierunku pętli „Gdynia Dworzec Gł. PKP" funkcjonować będzie przez ul. Dworcową, z pominięciem ul. 10 Lutego i placu Kaszubskiego,

Linia 22
od godz. 7:30 do ok. 10:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP będzie funkcjonować z pominięciem Placu Kaszubskiego -
 • od Skweru Kościuszki do Dworca Gł. PKP objazdem: ul. 10 Lutego i Dworcową,
  w kierunku Cisowy obowiązuje stała trasa,

od godz. 10:00 do ok. 17:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP będzie funkcjonować z pominięciem Placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej - od Urzędu Miasta do Dworca Gł. PKP objazdem: ul. Władysława IV i 10 Lutego,
 • w kierunku Cisowy będzie funkcjonować z pominięciem ulicy Świętojańskiej - od Placu Kaszubskiego objazd: ul. Świętojańska, 10 Lutego, Władysława IV i od przystanku "Witomińska 01" stałą trasą.

Linie 23, 24
od godz. 7:30 do ok. 10:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP będą funkcjonować z pominięciem Placu Kaszubskiego - od Skweru Kościuszki objazdem: ul. 10 Lutego i Dworcową,
 • w kierunku Karwin obowiązuje stała trasa.
  Trolejbusy nie będą w tym czasie kursować do Stoczni Gdynia.

od godz. 10:00 do ok. 17:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP będzie funkcjonować z pominięciem Placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej - od Urzędu Miasta objazdem: ul. Władysława IV i 10 Lutego,
 • w kierunku Karwin z pominięciem ulicy Świętojańskiej - od Placu Kaszubskiego objazd: ul. Świętojańska, 10 Lutego, Władysława IV i od Wzgórza Św. Maksymiliana SKM stałymi trasami.
 • Trolejbusy nie będą w tym czasie kursować do Stoczni Gdynia (do ok. 14).

Linie 25 i 28
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • w kierunku pętli „3 Maja - Hala" będzie funkcjonować przez ul. Dworcową i Wójta Radtkego, z pominięciem ul. 10 Lutego i placu Kaszubskiego,
 • w kierunku Cisowy obowiązuje stała trasa linii.

Linia 321
od godz. 10:00 do ok. 17:00

 • w kierunku Orłowa, od przystanku „3 Maja 01" objazd ul. 10 Lutego, Władysława IV i od przystanku „Wzgórze św. Maksymiliana SKM 04" stałą trasą do Orłowa,
 • w kierunku Cisowy, od przystanku Urzędu Miasta objazd ul. Władysława IV i od przystanku „3 Maja 02" stałą trasą do Cisowy.

Linia 326
od godz. 10:00 do ok. 17:00

 • w kierunku Orłowa, od przystanku „Bpa Okoniewskiego 01" objazd ul. Morską, Warszawską, Śląską do przystanku „Wzgórze Św. Maksymiliana - Kapliczka 02" i dalej stałą trasą linii,
 • w kierunku Grabówka, od przystanku „Harcerska 01" objazd al. Zwycięstwa, Władysława IV, al. Piłsudskiego, Śląską, Warszawską do przystanku „Bpa Okoniewskiego 02" i dalej stałą trasą linii, z obsługą przystanku "Wzgórze Św. Maksymiliana SKM 03" zamiast "Urząd Miasta - Świętojańska 01".

Linie G, 146, 150, 152, 170, 173, 194 i 282
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • autobusy będą zamiast ul. Janka Wiśniewskiego, kursować ul. 10 Lutego i Morską. Na trasie objazdu będą obowiązywać wyłącznie przystanki:
  - "3 Maja" przy ul. 10 Lutego, w obu kierunkach;
  - "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska" w obu kierunkach;
  - "Stocznia SKM - Morska" w obu kierunkach;
  - "Morska - Estakada" w obu kierunkach.
 • przystanki "Plac Kaszubski - Jana z Kolna", "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala", "Węzeł Ofiar Grudnia 70' ", "Janka Wiśniewskiego", "Energetyków" nie będą obsługiwane przez te linie.
 • autobusy będą się zatrzymywać tymczasowo na przystankach "3 Maja 02" przy ul. 10 Lutego i "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska 02" przy ul. Morskiej.
 • linie 146, 170, 173 i 194 do placu Kaszubskiego dojeżdżać będą ul.Podjazd, Dworcową i Wójta Radtkego, z zatrzymaniem na przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala 03". W kierunku powrotnym autobusy pojadą ul. Świętojańską, 10 Lutego i dalej, objazdem ul. Morską, z dodatkowym zatrzymaniem na przystankach „Plac Kaszubski - Świętojańska 02" i „Skwer Kościuszki - InfoBox 04";
 • linia 150 nie będzie obsługiwać przystanku „Gołębia" w obu kierunkach i „Terminal Promowy" w kierunku Witomina.

Linia R
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • autobusy będą kursować ul. Morską i Chylońską w Gdyni oraz Sobieskiego, Dąbrowskiego i Gdańską w Rumi - z pominięciem ul. Janka Wiśniewskiego, Hutniczej i ul. Pomorskiej w Rumi. Na trasie objazdu będą obowiązywać wyłącznie przystanki (w obu kierunkach):
  - "3 Maja" przy ul. 10 Lutego;
  - "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska" przy ul. Morskiej;
  - "Stocznia SKM - Morska" przy ul. Morskiej;
  - "Morska - Estakada" przy ul. Morskiej;
  - „Pucka" przy ul. Chylońskiej;
  - „Chylonia Dworzec PKP" przy ul. Chylońskiej;
  - „Piaskowa" przy ul. Chylońskiej;
  - „Janowo SKM - Sobieskiego" przy ul. Sobieskiego;
  - „Urząd Miasta Rumi" przy ul. Sobieskiego.
 • trasa linii R, pomiędzy Dworcem PKP w Rumi a przystankiem „Kujawska" w Janowie, w obu kierunkach nie ulega zmianie. Jedynie przystanek „Kujawska" w kierunku Gdyni, zostaje przeniesiony do tymczasowej lokalizacji po przeciwnej stronie ulicy Gdańskiej.
 • kurs linii R z Rumi Dw. PKP o godz. 7.25 do przystanku „Hala Makro" wykonany zostaną stałą trasą. Kurs linii R o godz. 7.55 do przystanku „Pomorska" wykonany zostanie stałą trasą.

Linie 105, 109, 125
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • autobusy będą kursować od przystanku „Armii Krajowej" do przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Morska" objazdem: ul. 10 Lutego,
 • przystanki „I Urząd Skarbowy", "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala" i „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa" nie będą obsługiwane,
 • nie będą obsługiwane przystanki „Hutnicza - Estakada" w obu kierunkach, a przez linie 105 i 125 przystanki: „Gołębia" w obu kierunkach i „Terminal Promowy" w kierunku Redłowa.
 • Autobusy będą się zatrzymywać tymczasowo na przystanku "3 Maja 02" przy ul. 10 Lutego.

Linia 133
od godz. 10:00 do ok. 17:00

 • w kierunku Dworca Gł. PKP, od przystanku „Zespół Szkół Budowlanych 01" do przystanku „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM 01" objazd ul. Kopernika, Legionów, Harcerską, al. Zwycięstwa i Władysława IV, z zatrzymywaniem na przystankach:
  - tymczasowym „Wzgórze Św. Maksymiliana Syrokomli 91", przy ul. Kopernika, przed skrzyżowaniem z Legionów,
  - „Harcerska 01" przy al. Zwycięstwa.
 • autobusy w godz. 7:30 - 14:00 nie będą obsługiwać Dworca Morskiego.

Linia 141
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • nie będzie obsługiwany przystanek „Hutnicza - Estakada" w obu kierunkach.

Linia 197
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • nie będą obsługiwane przystanki „Hutnicza - Estakada" i „Gołębia" w obu kierunkach oraz „Terminal Promowy" w kierunku Chyloni.

Linia 198
od godz. 7:30 do ok. 14:00

 • autobusy od strony Pogórza będą dojeżdżać tylko do przystanku „Pucka - Przejazd Kolejowy", nie będzie dojazdu do pętli Chylonia Krzywoustego.

Linia 4F

nie zostaną wykonane kursy w godzinach porannych.