Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Wszystko co musisz wiedzieć zanim wystartujesz w Nocnym Biegu Świętojańskim

Opis alternatywny

17.06.2015 r.

Nocny Bieg ŚwiętojańskiPrzed nami jedna z najoryginalniejszych imprez sportowych w Polsce. Rozpoczynający o godzinie 23.59 „Nocny Bieg Świętojański" należy do niewielu w naszym kraju wydarzeń masowych, odbywających się o tej porze dnia. Startujemy w piątek 19 czerwca. Poniżej znajdziecie praktyczne informacje dotyczące dodatkowych zapisów, odbioru pakietów i przebiegu trasy.
 
W trakcie zakończonych 8 czerwca zapisów, do startu na 10-kilometrowym dystansie głównym zgłosiło się 7035 osób. Przed rokiem na starcie pojawiło się 6247 biegaczy a 6199 dotarło do mety. Na piątek organizator, Gdyńskie Centrum Sportu, w puli ma jeszcze dodatkowe 150 miejsc - można je kupić w biurze zawodów, które ruszy w czwartek 18 czerwca o godz. 14.00 w Hali Gier GCS przy ul. Olimpijskiej 5. Koszt to 100 zł. Tu także do godz. 20.00 można odebrać pakiet startowy. Ważne aby zabrać ze sobą wydrukowaną kartę startową, dostępną w na stronie gpx.gdyniasport.pl, w profilu zawodnika.
 
W piątek wieczorem biuro przeniesie się na Molo Południowe, al. Jana Pawła II. Pakiety startowe do Marszu Nordic Walking można odbierać w godzinach 19.00-21.30, a do Biegu Głównego na 10 km od godz. 19.00 do godz. 23.30. Później już tylko rozgrzewka i do roboty!
 
Harmonogram:
- godz. 22.00 - start Nocnego Marszu Świętojańskiego - Nordic Walking w kategoriach Open
- godz. 23.30 - wręczenie nagród Nocnego Marszu Świętojańskiego - Nordic Walking w kategorii Open
- godz. 23.59 - start Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem (10 km)
- godz. 2.00  - wręczenie nagród Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem (10 km)
 
Ważne aby przed startem ustawić się w odpowiedniej, zadeklarowanej w trakcie zapisów strefie startowej - pomyłka będzie drogo kosztować. Organizatorzy do czasu uzyskanego na mecie doliczą 5 minut. Odpowiednie miejsce łatwo poznać dzięki kolorowi jaki znajduje się na numerze startowym. Po starcie falowym (kolejne strefy ruszają w odstępach czasowych) biegacze pokonają dokładnie tą samą trasę, która obowiązywała w lutowym Biegu Urodzinowym oraz majowym Biegu Europejskim. W połowie dystansu ustawiony zostanie punkt z wodą.
 
I na koniec informacja dla kolekcjonerów koszulek. W tym roku nie otrzymacie jej przed Nocnym Biegiem Świętojańskim, a dopiero w listopadzie, podczas Biegu Niepodległości. Posłużą one do stworzenia największej flagi Polski, jaką kiedykolwiek widziała Gdynia. Zapowiada się spektakularny finał  PKO Grand Prix Gdyni 2015.

UWAGA!!!
Organizacja ruchu i funkcjonowanie komunikacji miejskiej w związku z Nocnym Biegiem Świętojańskim