Co Nowego

W 4 rocznicę śmierci...

Opis alternatywny

10.01.2017 r.

Film "Maciej Korwin - dyrektor" będzie można zobaczyć dziś o 19.15 na antenie TVP Gdańsk.  To wspomnienie niemal osiemnastoletniego okresu prowadzenia Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni przez Macieja Korwina, który zmarł 4 lata temu.

Maciej Korwin był dyrektorem Teatru Muzycznego w latach 1995 - 2013. Był pomysłodawcą rozbudowy teatru. Do gdyńskiego repertuaru wprowadził światowe hity musicalowe, m.in.: "Evitę", "Wichrowe Wzgórza", "Atlantis", "Szachy", "Scrooge'a", „Draculę", „Piękną i Bestię" oraz wyreżyserował plenerową wersję "Jesus Christ Superstar". Zmarł 10 stycznia 2013 r. na oddziale kardiologicznym Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.

Przez cały okres pracy w Teatrze Korwin był wierny idei "pełnej sali", Odsłonięcie tablicy Macieja Korwina w Teatrze Muzycznym / fot. Piotr Manasterskido znudzenia powtarzając, że najważniejsza w teatrze jest publiczność. Właśnie ten cytat znalazł się na pamiątkowej tablicy powieszonej przy Nowej Scenie Teatru Muzycznego, którą 13 czerwca 2014 r. odsłoniła Gabriela Korwin (matka Macieja Korwina).

10 stycznia 2017 r. - w 4 rocznicę śmierci Macieja Korwina TVP Gdańsk o godz. 19.15 wyemituje film dokumentalny "Maciej Korwin - dyrektor". Film można też zobaczyć na stronie TVP Gdańsk.

fot. Piotr Manasterski