Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka Zakłócenia w dostawie zimnej wody w nocy z 21 na 22 listopada w dzielnicach Karwiny, Wielki Kack, Dąbrowa, Dąbrówka
Co Nowego

Światowy Dzień Serca 2014 r.

Opis alternatywny

24.09.2014 r.

Światowy Dzień Serca 201428 września 2014 r.  - tradycyjnie w ostatnią niedzielę września zapraszamy wszystkich na Plażę Śródmieście oraz Bulwar Nadmorski przy Pomniku „Rybki", aby wspólnie obchodzić Światowy Dzień Serca. Jest to wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji. Na osoby w każdym wieku czekać będą liczne bezpłatne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowanych zostanie wiele zabaw festynowych, zaś na starszych czekać będą zajęcia ruchowe oraz specjalne stanowiska medyczne, gdzie będzie można się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.

Światowy Dzień Serca ma na celu zachęcenie wszystkich mieszkańców Gdyni oraz sąsiadów z całego Trójmiasta do dbania o swoje zdrowie. Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się gdzie i jak często powinno się wykonywać badania oraz jak w profilaktyce pomóc może aktywność fizyczna na poziomie sportu kwalifikowanego w klubach sportowych, jak również form rekreacyjnych, które są dostępne dla każdego, niezależnie od doświadczenia sportowego, czy wieku.

Podczas Światowego Dnia Serca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz na Bulwarze Nadmorskim w godz. 10:00-15:00, swoje stoiska będą mieć m.in.:

Herbalife
Na stanowisku Herbalife będzie można poddać się analizie składu ciała, czyli zmierzyć:
- poziom nawodnienia organizmu,
- zawartość tkanki mięśniowej i tłuszczowej,
- wskaźnik otłuszczenia narządów wewnętrznych,
- mineralizację masy kostnej,
- wiek metaboliczny.
Badanie kierowane jest do każdego, kto ukończył 18 rok życia, za wyjątkiem kobiet w ciąży i osób posiadających wszczepiony rozrusznik serca.

Jumpcity

Park Trampolin zaprezentuje i udostępni swoją trampolinę na Plaży Śródmieście.

Kobieta w biegu

W godz. 12:00 - 14:00 na Bulwarze Nadmorskim odbędzie się bicie wyzwania 1001 kcal, czyli 2 godz. fit maratonu. Sesje treningowe przeprowadzą doświadczone instruktorki, które poprowadzą bloki ćwiczeń w kilku wariantach: od energicznych kroków zumby, po atak na uda i pośladki, a na przyjemnym streczingu z elementami relaksującej jogi kończąc. 40 pań, które zapisze się jako pierwsze przez formularz kontaktowy otrzyma pamiątkową koszulkę Kobiety w biegu.

KrewAktywni

Na stoisku Europejskiej Fundacji KrewAktywni odbywać się będą:

- pobór krwi dla potrzebujących
- pomiar ilości cukru w krwi, ciśnienia tętniczego, saturacji
- masaż klasyczny oraz relaksacyjny wykonywane przez dyplomowanych masażystów
- nauka pierwszej pomocy przedmedycznej udzielana przed ratowników medycznych
- edukacja w zakresie rejestracji, jako potencjalnego dawcy szpiku i komórek macierzystych

Ośrodek Hipoterapii w Gdyni

Wytrenowane do hipoterapii konie pojawią się w godz. od 11:00 do 14:00 na gdyńskiej plaży, gdzie dzieci będą mogły się z nimi zapoznać i przejechać pod okiem pracowników Ośrodka.

Polska Szkoła Masażu Shantala

Przedstawiciele szkoły wyjaśnią i przedstawią, na czym dokładnie masaż Shantala (wykonywany dziecku przez mamę, bądź tatę) polega, tak aby w każdej rodzinie mógł on być praktykowany, z korzyścią dla dziecka i rodziców.

Sanepid

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni w ramach swojego stanowiska przeprowadzi:
- pomiar poziomu cukru we krwi,
- pomiar poziomu CO w wydychanym powietrzu,
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
- wyliczenie BMI - pomiar wagi ciała,
- porady dietetyczne,
- porady dotyczące profilaktyki nowotworowej,
- porady dotyczące profilaktyki uzależnień.

Synexus

Na swoim stoisku Synexus przeprowadzi pomiar:
- poziomu cukru we krwi,
- tkanki tłuszczowej,
- gęstości krwi.

Szpital Św. Wincentego

Pracownicy szpitala mierzyć będą poziom cukru, wysokość ciśnienia i prowadzić będą edukację medyczną.

The Salsa Kings - Studio Tańca

Instruktorzy gdyńskiego studia Salsa Kings poprowadzą zajęcia taneczne łączące elementy tańców latynoamerykańskich z elementami fitness, czyli bijącą rekordy frekwencji wśród pań, zumbę. Zajęcia odbędą się o godz. 11:00, a następnie o 14:00.