Co nowego

Stadion Miejski w Gdyni Super Stadionem 2015!

Opis alternatywny

13.04.2015 r.

Zakończył się plebiscyt organizowany przez portal ekstraklasa.net na Super Stadion 2015 roku. O najważniejsze miejsce do końca walczyły dwie Trójmiejskie areny piłkarskie. Lepszy - zgodnie z łacińską sentencją Vox populi, vox Dei - okazał się Stadion Miejski w Gdyni. Zdobył on niemal 12 500 głosów!

Stadion Miejski w Gdyni Super Stadionem 2015!

O wyborze Super Stadionu nie decydowała jego wielkość czy data jego wybudowania. W plebiscycie liczyła się estetyka, wykonanie i panujący na nim klimat. Smsowe głosowanie trwało od 23 marca do 12 kwietnia 2015 r. W tym czasie prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale to właśnie na Stadion Miejski w Gdyni oddana została niesamowita liczba 12 495 głosów! Stadion piłkarski / fot. Tomasz KamińskiDrugie miejsce w plebiscycie przypadło PGE Arenie Gdańsk, która uzyskała niemal tysiąc głosów mniej. Ostatni na podium zameldował się Stadion Miejski w Białymstoku. W tyle zostały obiekty tak znanych piłkarskich ośrodków jak Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Kielce czy Zabrze.

 

Stadion Miejski jest wizytówką sportowej Gdyni. Mieści ponad 15 tyś widzów, spełnia kryteria UEFA ***, posiada podgrzewaną oraz nawadnianą murawę o wymiarach 105 m x 68 m, sztuczne naświetlenie, pomieszczenia sanitarne, administracyjne i gastronomiczne. Jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz znajomymi podczas widowisk piłkarskich. Na obiekcie swoje mecze rozgrywa gdyński klub, grający w zapleczu ekstraklasy Arka Gdynia.

 

Stadion otwarty został 19 lutego 2011 roku, meczem Arka Gdynia - Beroe Stara Zagora. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Potyczka miała historyczny charakter - bułgarski zespół był jedynym, z którym żółto-niebiescy mierzyli się w europejskich pucharach - w ramach Pucharu Zdobywców Pucharu w sezonie 1979/80. Wtedy Arka Gdynia przegrała 3:4.


Stadion Miejski w Gdyni to - zdaniem fachowców - jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Potwierdzeniem tego faktu są liczne nagrody oraz raporty PZPN dotyczące organizacji i stanu bezpieczeństwa na stadionach.

Stadion Fot. Krzysztof Romański

Poza żółto-niebieskimi na gdyńskim Stadionie wielokrotnie grały także młodzieżowe reprezentacje Polski. Przypomnijmy choćby mecz w listopadzie 2014 roku, w którym w towarzyskim spotkaniu reprezentacja Polski U-18 uległa Anglii 2-3.

Stadion Miejski to nie tylko piłka nożna. Przez ostatnie cztery lata obiekt gościł wiele prestiżowych imprez, o których głośno było w skali całego kraju. W 2014 na jego płycie po raz pierwszy zagościli... futboliści amerykańscy, którzy mierzyli się między sobą podczas Superfinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Seahawks Gdynia pokonali Panthers Wrocław 41:32.

Stadion inspiruje nie tylko na sportowo. To także doskonała sceneria nie tylko piłkarskich zmagań, ale i dla... nietuzinkowych sesji fotograficznych czy... ślubu! Nie brakuje par, które czują nierozerwalną więź z tym miejscem i chcą uwiecznić ten wyjątkowy moment na naszym obiekcie.

Stadion Miejski w Gdyni / fot. materiały prasowe Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Stadion Miejski w Gdyni / fot. Michał Puszczewicz

fot. Krzysztof Romański, Tomek Kamiński, Michał Puszczewicz, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji