Co Nowego

Srebrny Laur Związku Miast Polskich dla Gdyni!

Opis alternatywny

04.03.2016 r.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, odebrał Srebrny Laur przyznany przez Związek Miast Polskich, za wybitne rozwiązania i osiągnięcia w rozwoju miasta oraz zarządzanie nim w minionym 25-leciu. Ceremonia odbyła się w Dąbrowie Górniczej 4 marca 2016 roku z okazji jubileuszu Związku Miast Polskich.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek odbiera srebrny laur z rąk prof. Jerzego Stępnia, fot. mat. prasowe Związku Miast Polskich

Srebrny Laur trafił do Gdyni za tytuł najlepszego miasta do życia, relacje z organizacjami pozarządowymi, wysokie miejsca w rankingach, współpracę z innymi samorządami w ramach Forum NORDA i Doliny Logistycznej oraz Nagrodę Europy. Łącznie, wyróżnienie otrzymało 25 polskich miast.

Laureaci z laurami przyznanymi przez Związek miast Polskich, fot. mat. prasowe Związku Miast Polskich

XXXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich odbyło się w Dąbrowie Górniczej. Jest ono połączone z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia przywrócenia ZMP oraz 100-leciem nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej. Na spotkanie przyjechało ponad 350 samorządowców, prezydentów, burmistrzów, przewodniczących RM z miast członkowskich Związku - delegatów z miast do Zgromadzenia Ogólnego i obserwatorów. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Parlamentu i rządu.

Srebrny Laur Związku Miast Polskich dla Gdyni, fot. Michał Kowalski

Związek Miast Polskich jest największą w kraju, skupiającą 311 członków, organizacją samorządów miejskich.

fot. mat. pras. Związku Miast Polskich i Michał Kowalski